Architektura Muratorarchitektura25Starzy na plaży – rejestracja na ogólnopolskie spotkanie architektów 40+

Starzy na plaży – rejestracja na ogólnopolskie spotkanie architektów 40+

Nie zwlekaj! Tylko do 15 kwietnia trwa rejestracja na pierwszą edycję ogólnopolskich konfrontacji dla architektów powyżej 40 roku życia.

Starzy na plaży – zarejestruj się na pierwsze ogólnopolskie spotkanie architektów 40+

W 2003, 2008, 2013 i 2018 roku miesięcznik „Architektura-murator” zorganizował Ogólnopolskie Konfrontacje Młodych Architektów „Młodzi do Łodzi” przeznaczone dla architektek i architektów do 40 roku życia.  Za każdym razem dla części uczestników była to ostatnia możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym, integracyjnym wydarzeniu.

Podczas pierwszej edycji, w 2003 roku, Dariusz Herman rzucił pomysł organizacji spotkań „Starzy na Plaży” dla tych, którzy z racji wieku nie będą mogli pojawiać się na „Młodych do Łodzi”. Idea była przywoływana podczas kolejnych konfrontacji.

Po szesnastu latach od powstania pomysłu dochodzi do jego realizacji. Wszystkie architektki i wszystkich architektów, którzy w 2019 roku mają więcej niż 40 lat, a więc są tak starzy, że nie mogą już wziąć udziału w wydarzeniach przeznaczonych dla młodych architektów, zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie starych architektów „Starzy na plaży”.

Ponieważ z wiekiem człowiekowi coraz trudniej zmobilizować się do wykonania różnych zadań,  wygospodarowania czasu oraz systematycznego działania, spotkanie będzie krótsze niż łódzkie konfrontacje, nie będzie wymagało od uczestników przygotowania prezentacji, nie będzie też miało ściśle ustalonego tematu rozmów.

Spotkamy się w piątek 7 czerwca 2019 roku o godzinie 19.00 w Sopocie, w miejscu dostosowanym do liczby chętnych. Nastąpi tam krótkie powitanie, a następnie około dwugodzinna dyskusja mająca na celu wymianę przemyśleń między uczestnikami spotkania. Następnie będzie czas, aby ruszyć na plażę i rozpocząć integrację w mniej formalnej atmosferze.

Warunkiem udziału w spotkaniu jest wypełnienie formularza na stronie jubileuszu oraz wpłata 40 złotych na konto:

43 1090 1737 0000 0001 2279 4551

Fundacja Twórców Architektury, ul. Piątkowska 186, Poznań

Tytuł przelewu: Spotkanie architektów Sopot 2019, imię i nazwisko uczestnika, adres.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na wynajem sali i napoje, a przede wszystkim będą pełnić rolę Schutzgebühr, czyli opłaty chroniącej przed zaskoczeniem organizatorów faktyczną liczbą uczestników.

Uwaga! Ze względów organizacyjnych zgłoszenia przyjmowane są tylko do poniedziałku 15 kwietnia 2019 roku.

Już teraz bukujcie hotele, pensjonaty i pokoje gościnne. W odpowiednim czasie precyzyjnie ogłosimy miejsce desantu.

Krakowska Manggha z nagrodą 25-lecia „A-m” Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła wyróżnić szczególne osiągnięcia polskich architektów i polskiej architektury. Nagrodę dla Realizacja 25-lecia przyznano Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Nagrody 25-lecia „Architektury-murator” [GALERIA] Z okazji 25-lecia redakcja miesięcznika „Architektura-murator” postanowiła uhonorować szczególne, przełomowe osiągnięcia w dziedzinie architektury.  To  twórcy, którzy stali się międzypokoleniowym wzorcem;  budynek, który przeszedł do historii, ale też niezrealizowany projekt – symbol.
Podsumowanie 25-lecia „A-m” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki Zwieńczeniem naszego jubileuszu będzie uroczysta gala, która przywoła architektoniczne wspomnienia 25-lecia i będzie okazją do spojrzenia w przyszłość. Podczas tego wydarzenia odbędzie się międzynarodowa dyskusja z udziałem Marty Thorne, dyrektorki najważniejszej na świecie architektonicznej nagrody Pritzker Prize, Ivana Blasiego z Fundacji im. Miesa van der Rohe i Denisa Leontieva ze Striełki KB w Moskwie, którą poprowadzi Mirosław Bałka.
Osobowości 25-lecia: wyniki plebiscytu Z okazji 25-lecia „Architektury-murator” redakcja wraz z kilkunastoma instytucjami postanowiła wskazać 250 postaci, które w ciągu ostatniego ćwierćwiecza wywarły znaczący wpływ na kształt architektury w Polsce i jej promocję. Na wytypowanych w ten sposób twórców można było głosować w 10 kategoriach. Oto zwycięzcy.
Najlepsza polska architektura na warszawskich bulwarach W ramach obchodów 25-lecia miesięcznika „Architektura-murator” na warszawskich bulwarach będzie można zobaczyć wystawę „Polska w konkursie Unii Europejskiej w dziedzinie Architektury Współczesnej im. Miesa van der Rohe”. Wernisaż już 24 września.
Cykl Zawód architekt W comiesięcznym cyklu Zawód architekt opublikowaliśmy dotychczas 92 rozmowy z najbardziej znaczącymi projektantami w Polsce. Z okazji jubileuszu udostępniamy ten zbiór wszystkim zarejestrowanym użytkownikom serwisu! Dowiedz się więcej o postawach, dążeniach i poglądach autorów najciekawszych polskich realizacji.