Architektura Muratorarchitektura25Starzy na plaży – znamy termin spotkania

Starzy na plaży – znamy termin spotkania

Z okazji 25-lecia „Architektury-murator”, kombatantów naszych architektonicznych konfrontacji Młodzi do Łodzi i wszystkich zainteresowanych architektów po 40 roku życia zapraszamy na towarzyskie spotkanie do Sopotu.

Starzy na plaży – znamy termin spotkania
Fot. NAC/archiwum Grażyny Rutkowskiej

W 2003, 2008, 2013 i 2018 roku miesięcznik „Architektura-murator” zorganizował Ogólnopolskie Konfrontacje Młodych Architektów Młodzi do Łodzi przeznaczone dla architektek i architektów, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Za każdym razem dla części uczestników była to ostatnia możliwość wzięcia udziału w tym integracyjnym wydarzeniu.

Już podczas pierwszej edycji, w 2003 roku, Dariusz Herman zaproponował organizację spotkań Starzy na plaży – adresowanych do tych, którzy z racji wieku nie będą mogli pojawiać się na Młodych do Łodzi. Pomysł był przywoływany podczas kolejnych konfrontacji. Dziś, po szesnastu latach, przyszedł czas na jego realizację.

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia „Architektury-murator” wszystkie architektki i wszystkich architektów, którzy w 2019 roku mają więcej niż 40 lat, a więc nie mogą już wziąć udziału w wydarzeniach przeznaczonych dla młodych architektów, zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie Starzy na plaży.

Starujemy w piątek 7 czerwca o godz. 19.00. Więcej informacji podamy wkrótce m.in. na stronie jubileuszu.

Starzy na plaży Jak odnieść sukces? — to podstawowe pytanie pierwszych Młodych do Łodzi z 2003 roku, wyrażające tożsamość w czasach transformacji po 1989 roku, zostało zamienione przez uczestników spotkania Starzy na plaży na pytania o odpowiedzialność architektury i solidarność środowiska. Relacjonujemy czerwcowy zjazd architektów w wieku 40+ w Sopocie.
Starzy na plaży. Spotkanie architektów w Sopocie Podstawowe pytanie pierwszych „Młodych do Łodzi”, będące również najważniejszym pytaniem w Polsce po 1989 roku, „jak odnieść sukces?”, zostało zamienione przez „Starych na plaży” na pytania o odpowiedzialność architektury i solidarność środowiska.
Współpraca, miks funkcji i użytkowników Najbardziej przenikliwe książki o przyszłości architektury poleca Kristien Ring, architektka i dziennikarka, założycielka Deutsche Architektur Zentrum w Berlinie.
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Zapraszamy do świętowania razem z nami jubileuszu i śledzenia poświęconej mu specjalnej strony. Zróbmy wspólnie krok w przyszłość!
Specjalna strona jubileuszu „A-m” Z okazji 25-lecia będziemy m.in. mierzyć się z architektonicznymi marzeniami, budując razem z Wami trzy Obiekty Niemożliwe według projektów: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Chcecie wiedzieć, co jeszcze zaplanowaliśmy? Już jest specjalna strona poświęcona jubileuszowi „Architektury-murator”.
25 lat „Architektury-murator” W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. To również rok, w którym obchodzić będziemy 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Od momentu powstania towarzyszyliśmy wszystkim najważniejszym wydarzeniom w naszym kraju. Poprzez architekturę pokazywaliśmy polską transformację na szerokim tle społecznym, gospodarczym, politycznym.