Architektura Muratorarchitektura25Zespół mieszkaniowy 9-18 pod Moskwą

Zespół mieszkaniowy 9-18 pod Moskwą

Architekci z pracowni Tsimailo Lyashenko & Partners zaprojektowali pod Moskwą prawdziwe „miasto w mieście”, sześć różnych budynków o wysokości od 9 do 18 pięter wraz z nową szkołą hokeja i przestrzeniami publicznymi. Architektoniczny charakter nadają zespołowi mozaikowe fasady i elegancko zaokrąglone formy poszczególnych obiektów.

Zespół mieszkaniowy 9-18 w podmoskiewskim Mytiszczi
Ceramika budowlana w służbie architektury Program Brick-Design daje ogromne pole do popisu projektantom – zamiast skupiać się na dopasowaniu dostępnych na rynku produktów do swojego pomysłu, mogą nareszcie stworzyć swój własny spersonalizowany produkt, będący autorskim rozwinięciem i urzeczywistnieniem projektu – o innowacjach w dziedzinie wytwarzania ceramiki budowlanej i programie Brick-Design mówi Andrzej Meronk, dyrektor handlowy Röben Polska.
Innowacyjna ceramika budowlana. PREZENTACJA Przedstawiona w Gdańsku prezentacja firmy Röben przedstawiająca nowe, niestandardowe rozwiązania dekoracyjne w cegle oraz innowacyjność w podejściu firmy.
Modernizacja dworca kolejowego w Głogowie W projekcie renowacji dworca istotne było nawiązanie do przedwojennego charakteru budynku. Jego elewacje pokryto klinkierem, a detal architektoniczny kontrastującym, jasnym tynkiem.
Sąd Rejonowy Wrocław-Fabryczna Autorem projektu nowej siedziby Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna jest Krzysztof Janus z biura projektowego Archimedia Architekci & Inżynierowie. W czasie budowy największym wyzwaniem było odpowiednie zabezpieczenie fundamentów sąsiadującego z budową zabytkowego budynku prokuratury.
Wielozadaniowy dom dla trzypokoleniowej rodziny Projektanci biura architektonicznego Schröderwenning Architekten Ingenieure zaprojektowali dom dla wielopokoleniowej rodziny. W dwukondygnacyjnym budynku o zwartej bryle znalazły się trzy mieszkania z pomieszczeniami pomocniczymi oraz biurem. Na elewacji zastosowano szarą, cieniowaną cegłę, która harmonizuje z otoczeniem i decyduje o ponadczasowym wyglądzie domu.
Od modelu do realizacji projektu: gotowe elementy budowlane z cegły klinkierowej i licowej [FILM] O gotowych elementach budowlanych z cegły klinkierowej i licowej, podczas debaty Myślenie modelem w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, opowiedziała Lidia Misiuna, przedstawicielka firmy Röben - sponsora Kolekcji "Architektury-murator".