Sadyba Spot gotowy. Luksusowy apartamentowiec stanął tam, gdzie kiedyś było kultowe targowisko

2025-07-08 13:56

W Warszawie ukończono budowę kolejnego apartamentowca. Mowa o obiekcie przy skrzyżowaniu ul. Powsińskiej i ul. św. Bonifacego. Stoi tam już Sadyba Spot – nowoczesny i ekologiczny budynek. Wielu pewnie doskonale pamięta, że jeszcze kilka lat temu mieścił się tam popularny bazar, którego likwidacji sprzeciwiali się mieszkańcy.

Luksusowy apartamentowiec na Dolnym Mokotowie zamiast bazarku

Sadyba Spot to ciekawy architektoniczne obiekt, w którym znajduje się 111 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, lokale usługowe, podziemny garaż na 128 miejsc oraz dwie przeszklone windy. Budynek jest wykończony wewnątrz w podwyższonym standardzie.

Jak już wspominaliśmy, budowa apartamentowca była powodem likwidacji – kultowego wręcz w tej okolicy – targowiska. Sprzeciwiali się temu mieszkańcy, lecz bazarku nie udało się uratować.

Gołębiewski największym hotelem w Polsce

Wysokościowiec "dogęścił" zabudowę dzielnicy

Dziś nowy apartamentowiec sprawia, że Dolny Mokotów nie wygląda już tak samo. Spory, bo 12-kondygnacyjny obiekt ze 111 lokalami mieszkalnymi i 8 lokalami usługowymi mocno zmienił okolicę. Budynek dobrze wpisuje się w otoczenie, choć sprawił, że i tak już dość gęsta zabudowa teraz wydaje się już bardzo mocno „dogęszczona”.

Ekologiczny obiekt z certyfikatem BREEAM

Projektantami budynku są architekci z pracowni Latergrupa Brzeziński Perguł Architekci. Obiekt wybudowała firma Unibep na zlecenie dewelopera Unidevelopment.

Budynek jest energooszczędny i ekologiczny, czego dowodem ma być przyznany mu certyfikat BREEAM. Podczas budowy zostały wykorzystane certyfikowane materiały ze sprawdzonych źródeł i wdrożono rozwiązania przekładające się na efektywność energetyczną oraz oszczędność wody. Na dachu obiektu przewidziano panele fotowoltaiczne.

Deweloper chwali położenie budynku

Jak w swojej prezentacji podkreśla deweloper, inwestycja położona w sąsiedztwie Jeziorka Czerniakowskiego oferuje przyszłym mieszkańcom dostęp do licznych terenów rekreacyjnych oraz szerokiego zaplecza usługowego i handlowego.

Bliskość głównych arterii komunikacyjnych, takich jak Trasa Siekierkowska, zapewnia doskonałe połączenia z centrum miasta i innymi częściami Warszawy, a dostęp do komunikacji miejskiej (autobusy) ułatwia podróże. Dogodny dojazd do trasy S2 ułatwi przemieszczenia się w okolicach Warszawy i dalszych kierunkach. 

Obiekt ma być monitorowany i posiadać system kontroli dostępu.

Architektura-murator. Podcast 30/30
Umysł, ciało, natura i architektura
Video Player is loading.
Czas 0:00
Czas trwania 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Pozostały czas 0:00
Â
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      Reklama
      Architektura Murator Google News