Podsumowanie 25-lecia „Architektury-murator” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki

i

Autor: Archiwum Architektury

Podsumowanie 25-lecia „A-m” – dyskusja z udziałem Marty Thorne, Ivana Blasiego, Denisa Leontieva i Mirosława Bałki

2019-11-19 11:56

Zwieńczeniem naszego jubileuszu będzie uroczysta gala, która przywoła architektoniczne wspomnienia 25-lecia i będzie okazją do spojrzenia w przyszłość. Podczas tego wydarzenia odbędzie się międzynarodowa dyskusja z udziałem Marty Thorne, dyrektorki najważniejszej na świecie architektonicznej nagrody Pritzker Prize, Ivana Blasiego z Fundacji im. Miesa van der Rohe i Denisa Leontieva ze Striełki KB w Moskwie, którą poprowadzi Mirosław Bałka.

Stoimy wobec przewartościowań i wyzwań – klimatycznych, politycznych, społecznych. Jak jesteśmy do tego przygotowani? Jaki możemy mieć wpływ? Jakie trendy uczestnicy panelu widzą w obszarach, za które odpowiadają? Czy są one zbliżone, czy inne w różnych miejscach świata?  Jakie są najważniejsze wyzwania współczesności i jak może/powinna odpowiadać na nie architektura? Podsumowaniem naszego jubileuszu będzie uroczysta gala, podczas której odbędzie się międzynarodowa dyskusja Krok w Przyszłość z udziałem Marty Thorne, dyrektor najważniejszej światowej nagrody architektonicznej, Pritzker Prize, a jednocześnie dziekan wydziału architektury na IE University w Madrycie, Ivana Blasiego, kuratora nagród i programów Fundacji im. Miesa van der Rohe oraz Denisa Leontieva, współzałożyciela i CEO Striełka KB w Moskwie. Dyskusję poprowadzi jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów, Mirosław Bałka.

Podczas gali wręczone zostaną także nagrody 25-lecia „Architektury-murator”. Symboliczne statuetki specjalnie na tę okazję zaprojektował i wykonał dla nas w autorskiej technologii FiDU Oskar Zięta. Relację z uroczystości i dyskusji Krok w Przyszłość opublikujemy w numerze 1/2020, a na naszym kanale na YouTube zamieścimy filmowe podsumowanie.


W 2019 roku mija 25 lat od wydania pierwszego numeru „Architektury-murator”. Sprawdź, co przygotowaliśmy z okazji jubileuszu: www.architektura25.pl


Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia: