Poznajcie Partnerów jubileuszu

i

Autor: Archiwum Architektury

Poznajcie Partnerów jubileuszu

2018-10-01 13:30

Obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały niemal cały rok 2019, a składać się na nie będzie wiele wydarzeń, których organizacja nie byłaby możliwa bez naszych Partnerów. Poznajcie Partnerów jubileuszu.

PATRONI 25-LECIA „ARCHITEKTURY-MURATOR”

  • Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej samorząd zawodowy architektów powołany na mocy ustawy 15 grudnia 2000 roku. Izba od samego początku wypełnia misję publiczną, przyjmując na siebie rolę kompetentnego ciała samorządowego, które jest partnerem rządu w procesie uznawania kwalifikacji zawodowych architektów i reglamentacji uprawnień. Podstawowe jej zadania to ochrona przestrzeni i architektury jako dobra publicznego oraz regulacja zasad wykonywania zawodu architekta. Na czele Izby od 2018 roku stoi Małgorzata Pilinkiewicz, pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku.
  • Stowarzyszenie Architektów Polskich – organizacja założona w 1934 roku, której głównymi celami są: dbałość o jakość architektury i środowiska zbudowanego oraz naturalnego, pojmowanych jako interes publiczny, tworzenie warunków dla rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrona oraz rozwój warsztatu architekta. W gestii stowarzyszenia leży też działalność związana z krytyką architektoniczną oraz realizacja misji dydaktycznej, a także takie inicjatywy jak przyznawana co roku Honorowa Nagroda SARP czy Dyplom Roku im. Zbyszka Zawistowskiego. Od 2015 roku prezesem ZG SARP jest Mariusz Ścisło.

PARTNER INSTYTUCJONALNY

  • Muzeum Architektury we Wrocławiu wiodąca placówka muzealna w Polsce zajmująca się gromadzeniem zbiorów architektonicznych. Założona w 1965 roku, była przez lata główną instytucją przybliżającą polskim architektom dokonania ich kolegów zza żelaznej kurtyny. O roli, jaką już wtedy odgrywała świadczy też fakt, że jest jedną z 25 podobnych, które w 1979 roku ustanowiły Międzynarodową Konfederację Muzeów Architektury (ICAM) zrzeszającą dziś ponad 150 członków. Od 2000 roku dyrektorem muzeum placówki jest Jerzy Ilkosz.

PARTNERZY 25-LECIA

  • Aluprof jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Starego Kontynentu, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu ma ponad 1300 stałych klientów, a jej roczne przychody ze sprzedaży przekraczają 297 mln EUR. Firma zatrudnia ponad 2200 pracowników. Prezesem zarządu Aluprof S.A. jest Tomasz Grela.
  • WIŚNIOWSKI to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek w branży budowlanej. Od 30 lat oddana ideałom jej założyciela Andrzeja Wiśniowskiego, który chciał stworzyć firmę odpowiedzialną społecznie, zdolną do tworzenia innowacyjnych produktów. Dziś WIŚNIOWSKI to czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń, który zdobywa kolejne rynki Europy Zachodniej i promuje polską myśl konstruktorską. Firma zatrudnia obecnie niemal 2000 pracowników i realizuje inwestycje, które w ciągu kilku lat dwukrotnie zwiększą przestrzeń produkcyjną zakładu.

PARTNERZY

  • VEKA od 50 lat jest światowym liderem w produkcji profili okiennych z PCV. Do grupy należy też najnowocześniejszy w Europie zakład recyklingu. Pozyskany w ten sposób materiał służy do produkcji nowych profili bez utraty ich jakości. Polski oddział firmy powstał w Skierniewicach w 1994 roku. Dziś VEKA Polska to trzecia co do wielkości fabryka profili okiennych w grupie VEKA w Europie, zatrudniająca 500 pracowników.  Prezesem spółki VEKA Polska jest Paweł Ciepły.

  • Röben Polska to część rodzinnego koncernu produkującego ceramiczne materiały budowlane od ponad 160 lat. Powstałe w połowie XIX wieku fryzyjskie cegielnie dały początek dzisiejszej sieci fabryk w Europie i Ameryce. W 1995 roku w skład firmy o tak bogatej tradycji weszły zakłady w Środzie Śląskiej. To tu powstała największa i najnowocześniejsza w Europie dachówczarnia Röben.

Więcej informacji o jubileuszu tu.

Patroni:                                                                                                                     Partner instytucjonalny:

Partnerzy 25-lecia: