Architektura MuratorKonkursy11. Międzynarodowe Triennale Architektury Kraków 2009

11. Międzynarodowe Triennale Architektury Kraków 2009

W ramach Międzynarodowe Triennale Architektury zorganizowano konkurs studencki na koncepcję wieży na Rondzie Mogilskim w Krakowie.

28.11 (składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie)
20.03 (termin składania prac)
16.04 (ogłoszenie wyników)
16.04-30.04 (wystawa prac konkursowych)

Celem konkursu jest stworzenie budynku, który stałby się czytelnym znakiem w przestrzeni miasta jednocześnie nadając budowli inżynierskiej ronda Mogilskiego kształt wnętrza urbanistycznego w ludzkiej skali. Należy po analizie urbanistycznej podjąć próbę wyznaczenia dominanty dla zamknięcia osi kompozycyjnych w zadanym miejscu.

RGULAMIN KONKURSU


Informacje: SARP Oddział w Krakowie, pl. Szczepański 6, 31-011 Kraków, 012 422 75 40, fax. 012 4293646, sarp@sarp.krakow.pl. Osobą upoważnioną przez Zamawiającego do kontaktów z uczestnikami konkursu jest sekretarz Jury: Karolina Pacholewicz, karolina@pacholewicz.pl; nr tel. +48 694 601 698.

fotka z /zdjecia/MTA_art.jpg
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu zapraszają do udziału w 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Zgłoszenia do 11 października!
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.