Architektura MuratorKonkursyAkupunktura Miasta 2017 - wyniki konkursu

Akupunktura Miasta 2017 - wyniki konkursu

W ramach organizowanej corocznie przez SARP Wrocław oraz lokalne władze inicjatywy, zakładającej udział mieszkańców w kształtowanie przestrzeni miasta, wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze rozwiązanie urbanistyczne dla okolic placu Św. Mikołaja.

Założeniem każdej edycji jest poszukiwanie odpowiedzi na "uleczenie" innego miejsca w mieście poprzez różnego rodzanju interwencje oraz zaangażowanie lokalnej społeczności. Projekt składa się z kilku etapów - cyklu dyskusji, warsztatów i analiz terenowych, zaś w podejmowanie decyzji angażowane są wszystkie zainteresowane strony. Konkurs architektoniczny organizowany jest na podstawie wniosków z tych wydarzeń oraz konsultacji społecznych. (O konkursie i warsztatach pisaliśmy w listopadowym numerze "Architektury-murator").

Tegoroczna edycja konkursu zajęła się obszarem między ulicami Legnicką, Szczepińską, Placem Św. Mikołaja, 
Zachodnią, Rybacką i Środkową. Uczestnicy mieli za zadanie zagospodarowanie tej części Wrocławia oraz przedstawienie scenariusza możliwych przemian urbanistycznych między rzeką Odrą a ulicą Legnicką.

Zwycięska praca autorstwa zespołu w składzie Piotr Woldan, Joanna Janikowska i Michał Romański została nagrodzona za "nadanie każdemu z projektowanych terenów nowego znaczenia przy jednoczesnym zachowaniu spójnego charakteru całości". Jury doceniło fakt, że projekt trafnie określił urbanistyczny potencjał obszaru oraz wykorzystał walory terenu w stworzeniu przestrzeni dostępnej dla mieszkańców.

 

Nagrodzone zespoły

Miejsce I - Piotr Woldan, Joanna Janikowska i Michał Romański

Miejsce II - Stanisław Bednarek, Natalia Raczkowska, Katarzyna Dyktyńska, Joanna Szyda

Miejsce III - Marta Dąbrowska, Aleksandra Herman, Marta Leśniowska, Anna Okoń

Wyróżnienie równorzędne - Marcin Klich, Małgorzata Biernacka

Wyróżnienie równorzędne - Anna Grajper, Sebastian Dobiesz

Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.