Architektura MuratorKonkursyArchitektura przyszłości 2020. Zgłoszenia

Architektura przyszłości 2020. Zgłoszenia

2020 European Architecture Program Future Architecture to więcej niż konkurs. Organizatorzy programu zapraszają młodych projektantów do nadsyłania innowacyjnych, przełamujących granice koncepcji dotyczących naszego otoczenia. Zwycięskie prace będą prezentowane podczas najważniejszych architektonicznych wydarzeń w całej Europie.

Architektura przyszłości 2020. Zgłoszenia

Program otwarty jest zarówno dla architektów, urbanistów, inżynierów, projektantów krajobrazu, jak i artystów czy kuratorów. Można nadsyłać zrealizowane projekty oraz teoretyczne i konceptualne propozycje przestrzennych, społecznych albo kulturalnych innowacji, odnoszących się do otaczającego nas środowiska. Mogą to być prototypy, studia przypadku, obejmujące wiele dyscyplin nowe metodologie i sposoby projektowania, a nawet literackie narracje. Autorzy wybranych prac zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich projektów podczas wydarzenia Creative Exchange w Lublanie, a następnie do udziału w kolejnych przedsięwzięciach w ramach programu. Organizatorem 2020 Call for Ideas European Architecture Program jest europejska platforma Future Architecture.
Termin nadsyłania prac: 6 stycznia 2020
Czas trwania programu: 17 lutego - 31 października 2020
http://futurearchitectureplatform.org/

Czy architektura przyszłości będzie bardziej przyjazna? Budynki, które nie wywierają negatywnego wpływu na klimat  i zapewniają zdrowsze i bardziej komfortowe warunki życia mieszkańcom to ambitny cel dla architektury niedalekiej przyszłości.
Krajobraz polskiej architektury 2069 Tym razem Krok w przyszłość robimy z antropolożką, pisarzem, dziennikarzem i architektem, którzy specjalnie dla nas przelali na papier swoje refleksje i przewidywania. O tym, jak zmieni się polska architektura i krajobraz w ciągu 50 lat piszą Olga Drenda, Łukasz Orbitowski, Adam Robiński i Łukasz Wojciechowski.
Future Living. Duńskie miasta przyszłości Duński Instytut Kultury w Polsce zaprasza na otwarcie wystawy „Future Living. Duńskie miasta przyszłości”. Wernisaż poprzedzi dyskusja z udziałem Flemminga Svendsena z pracowni CEBRA oraz Rasmusa Kierkegaarda z biura Schmidt Hammer Lassen.
Wyspa Przyszłości – trzy propozycje dla wyspy Fogo na Oceanie Atlantyckim Wizja rozwoju wyspy Fogo to temat pracy magisterskiej Adriana Kasperskiego obronionej na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Asymptote i cyfrowa rewolucja w architekturze [GALERIA] W Asymptote zajmujemy się eksperymentowaniem. Architektura to interesujący obszar działalności, gdyż łączy w sobie sztukę, nauki ścisłe i przyrodnicze, a także biznes – mówi Hani Rashid. Architekt będzie gościem ostatniego spotkania z cyklu DużeA.
Oaza przyszłości Masdar Plaza jest próbą stworzenia wizjonerskiego miejsca, przy najwyższym poziomie wiedzy i kompetencji w dziedzinie nauki, technologii i metod budowy na całym świecie. Nietuzinkowe myślenie o architekturze pozostaje w równowadze ze zrównoważonym projektowaniem.