Architektura MuratorKonkursyBudownictwo przyjazne środowisku. Konkurs studencki Armstrong Green Buildings Award

Budownictwo przyjazne środowisku. Konkurs studencki Armstrong Green Buildings Award

Firma Armstrong specjalizująca się w projektowaniu i produkcji sufitów podwieszanych ogłosiła międzynarodowy konkurs dla studentów architektury pod hasłem zielonego budownictwa; termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 października 2013. Główną nagrodą jest wyjazd do Dubaju

W otwartym konkursie uczestniczyć mogą indywidualni projektanci i grupy projektowe, złożone ze studentów architektury uczelni publicznych i prywatnych. Uczestnicy zgłosić mogą dowolną liczbę koncepcji, projekty biorące udział w konkursie nie mogą być zrealizowane do czasu nadesłania zgłoszenia.

Prace konkursowe zgłaszać można w czterech kategoriach:
- oszczędność energii
- zarządzanie odpadami
- zarządzanie zasobami
- jakość powietrza wewnętrznego

Warunkiem zakwalifikowania pracy konkursowej jest wykorzystanie w projekcie produktów i rozwiązań z oferty firmy Arstrong, w tym m.in. mineralnych płyt,  paneli sufitowych, sufitów metalowych, paneli ściennych, konstrukcji nośnych itd.

Terminy i nagrody
7 października 2013 – ostatni dzień nadsyłania zgłoszeń
4-8 listopada 2013 – rozstrzygniecie konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu i prezentacja wyników będzie mieć miejsce na targach BATIMAT w Paryżu. Zaproszenie na targi na koszt organizatora konkursu stanowić będzie nagrodę w każdej z czterech kategorii konkursowych; nagrodą główną będzie wyjazd do Dubaju.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy: www.armstrong-green-building.org

Armstron, producent sufitów podwieszanych, ogłasza konkurs studencki pod hasłem "zielone budownictwo"
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu zapraszają do udziału w 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Zgłoszenia do 11 października!
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.