Architektura MuratorKonkursyBudynek przyjazny Warszawie. Plebiscyt Okno na Warszawę

Budynek przyjazny Warszawie. Plebiscyt Okno na Warszawę

Grupa Okno na Warszawę zachęca do udziału w plebiscycie na budynek przyjazny stolicy, wybudowany w zgodzie z otaczającą go przestrzenią i architekturą. W konkursie  brać będą udział obiekty oddane do użytku w 2012 roku

Gdyby w czasach współczesnych pisać bajkę o Warszawie, to rola czarnego charakteru z pewnością przypadałby deweloperowi. Powszechnie mówi się przecież, że deweloper działa tylko na swoją korzyść, nie szanując otoczenia, mieszkańców czy historycznego znaczenia terenów, na których realizuje swoje inwestycje. Czy jednak zawsze tak jest? Chcemy pokazać, że nie taki deweloper zły, jak go malują – piszą o swojej akcji  twórcy Okna na Warszawę: Iza Kieszek i Magda Liwosz, Anna Rostkowska i Jarek Zuzga.

Nominowane do nagrody obiekty prezentowane będą na profilu FB Okna http://www.facebook.com/Okno.na.Warszawe oraz na stronie internetowej konkursu: http://oknonawarszawe.pl. Po przedstawieniu wszystkich kandydatów do nagrody opublikowana zostanie ankieta, pozwalająca na ocenę budynków.
Jury wybierze Budynek Przyjazny Warszawie, biorąc pod uwagę kryteria konkursu oraz głosy internautów.
Plebiscyt trwać będzie do połowy marca 2013 roku.

Jury
Marlena Happach – architektka, szefowa Stowarzyszenia Odblokuj, członkini zarządu OW SARP
Aleksandra Synowiec – organizatorka Urodzin Pragi i warsztatów na temat kultury starowarszawskiej, redaktorka wawalove.pl,
Michał Krasucki – szef warszawskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, historyk sztuki, przewodnik warszawski
Okno na Warszawę: Iza Kieszek, Magda Liwosz, Anna Rostkowska, Jarosław Zuzga


Budynek przyjazny Warszawie
Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.