Architektura MuratorKonkursyCentrum Muzyki w Żelazowej Woli – konkurs

Centrum Muzyki w Żelazowej Woli – konkurs

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina ogłosił właśnie konkurs na projekt Międzynarodowego Centrum Muzyki w Żelazowej Woli. Pula nagród wynosi blisko 500 tys. zł.

Centrum Muzyki w Żelazowej Woli – konkurs

Międzynarodowe Centrum Muzyki w Żelazowej Woli ma stanowić dopełnienie koncepcji prof. Franciszka Krzywdy-Polkowskiego i zespołu projektantów parku-pomnika w Żelazowej Woli, w założeniu miejsca upamiętniającego postać Fryderyka Chopina, ale również ośrodka działań artystycznych i edukacyjnych. Budynek, w którym znaleźć się ma m.in. sala koncertowa o najwyższych walorach akustycznych oraz przestrzeń konferencyjna umożliwi przeprowadzanie eliminacji Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina, organizację szczególnych imprez muzycznych, takich jak choćby festiwal „Chopin i jego Europa”, ale też kursów mistrzowskich i warsztatów artystycznych czy kongresów i sympozjów naukowych.

Zaproponowana przez uczestników bryła musi uwzględniać przestrzenne powiązanie z domem urodzenia kompozytora i organicznie wpisywać się w krajobraz historycznego parku-pomnika stworzonego w latach 20. i 30. XX wieku. W jury pod przewodnictwem reprezentującego MKiDN architekta Piotra Walkowiaka znaleźli się m.in. Ryszard Jurkowski, Tomasz Konior i Piotr Lewicki. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 28 grudnia 2017 roku. Partnerem konkurs jest Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Szczegóły tu.

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.