Architektura MuratorKonkursyCINiBA w Augmented Reality - film i instrukcja

CINiBA w Augmented Reality - film i instrukcja

W lutowym numerze miesięcznika „Architektura murator” przedstawiamy wyniki rozstrzygniętego w grudniu 2012 roku konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Laureat Grand Prix zaprezentowany został w sposób niespotykany dotąd w polskiej prasie architektonicznej

Dzięki zastosowaniu technologii Augmented Reality, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach, autorstwa architektów Dariusza Hermana, Piotra Śmierzewskiego i Wojciecha Subalskiego z pracowni HS99 może być oglądana z każdego punktu widzenia i pod dowolnym kątem.

Aby obejrzeć nagrodzony w konkursie Życie w Architekturze budynek CINiBA w rozszerzonej rzeczywistości:

Pobieramy darmową aplikację Urbasee Project z App Store (dla iOS) lub Google Play (urządzenia mobilne obsługiwane przez system operacyjny Android.

W wyszukiwarkę App store wpisujemy nazwę aplikacji „Urbasee Project”.

Następnie należy zainstalować i uruchomić aplikację. Na ekranie pojawi się okno, w którym wystarczy wpisać login „architektura_m” oraz hasło „grandprix”, by uruchomić program.

Aplikację można również uzyskać, skanując kod QR znajdujący się w lewym dolnym rogu strony, na której prezentujemy w miesięczniku grand prix konkursu („Architektura-murator” nr 2/2013, s. 35). Potrzebna jest do tego aplikacja do skanowania kodów QR (np. I-NIGMA, Kaywa Reader, Lynkee Reader, UpCode).Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński o Domu dla bezdomnych w Jankowicach [FILM] Od początku planowaliśmy, że cała elewacja zbudowana będzie z materiałów rozbiórkowych. Cegła znaleziona w okolicy wydawała nam się idealnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w budynku. Odrzucona, nikomu niepotrzebna, tak jak ci ludzie traktowani przez społeczeństwo. O realizacji Domu dla bezdomnych w Jankowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński z pracowni xystudio.
Gala finałowa IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: zobacz film! 19 listopada poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Tylko na Facebooku galę finałową oglądało ponad 1500 osób.
Bartłomiej Nawrocki i Marcin Jojko o Domu w Będzinie [FILM] Umiar jest dziś jedną z odpowiedzi na zrównoważoność w architekturze. W naszej branży działamy często w paradygmacie postępu, a ten dom jest po prostu wystarczający. Spełnia wszystkie potrzeby inwestorów, został zrealizowany w stosunkowo niewielkim budżecie. Jest wystarczająco dobry, żeby spełnić swoją funkcję. O Domu w Będzinie w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Bartłomiej Nawrocki i Marcin Jojko.
Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku-Klokocinie jest pierwszym z kilku podobnych obiektów planowanych na terenie całego miasta. Ta prototypowa przestrzeń, według projektu katowickiego biura MWArchitekci, zdobyła właśnie nagrodę specjalną i tytuł realizacji najlepiej odpowiadającej na wyzwania współczesnego świata w IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.
Marlena Wolnik o Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku [FILM] W tym projekcie najważniejsza nie jest architektura, ale to, do czego prowokuje. Mam nadzieję, że powstałe budynki będą żyły własnym życiem, w każdej z kilku planowanych lokalizacji w inny sposób. O realizacji Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Marlena Wolnik z pracowni MWArchitekci.
Zwycięzcy IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE Poznaliśmy wyniki IX edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze realizacje w Polsce powstałe w latach 2015-2019. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i związane z nią obostrzenia po raz pierwszy w historii gala finałowa odbyła się w formule on-line.