Architektura MuratorKonkursyDawny Dworzec - konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla terenu byłego dworca autobusowego

Dawny Dworzec - konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla terenu byłego dworca autobusowego

Prezydent Miasta Puławy zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla terenu byłego dworca autobusowego przy ul. Wojska Polskiego w Puławach wraz z otoczeniem. Już 14 października odbędzie się wizja lokalna, która na pewno ułatwi przygotowanie finalnego projektu.

Dawny Dworzec
Dawny Dworzec - konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej
Fot.: Urząd Miasta Puławy - materiały prasowe

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz uczestników konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla terenu byłego dworca autobusowego przy ul. Wojska Polskiego na wizję lokalną, która odbędzie się 14 października 2017 roku. Zostanie ona poprzedzona spotkaniem poświęconym historii Puław, które odbędzie się o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Puławy (ul. Lubelska 5). Wizję lokalną rozpocznie zbiórka o godz. 12:00 pod zadaszeniem przy stanowiskach dawnego dworca PKS.

Celem wizji lokalnej, oprócz zapoznania uczestników konkursu z terenem opracowania, jest zapoznanie się z oczekiwaniami mieszkańców Puław i innych osób zainteresowanych ich przyszłością. Wizja lokalna przewidziana jest jako forma spotkania służącego wymianie myśli dotyczących centrum Puław, ze szczególnym uwzględnieniem terenu dawnego dworca autobusowego, pomiędzy zainteresowanymi spośród uczestników konkursu, zainteresowanymi mieszkańcami Puław i okolic, przedstawicielami Urzędu Miasta Puławy, przedstawicielami Sądu Konkursowego oraz innymi osobami zainteresowanymi przyszłością centrum Puław.

Pierwszą część będzie stanowił przewidziany na około 60 minut spacer z prezentacją terenu dworca, a także terenów stanowiących jego otoczenie. Podczas spaceru obok prezentacji terenu opracowania przewidziane są krótkie rozmowy na temat miejsc będących na trasie spaceru pomiędzy jego uczestnikami. Po spacerze odbędzie się spotkanie w budynku, gdzie będzie kontynuowana wymiana myśli między grupami uczestników spotkania. Zostaną też szerzej omówione założenia konkursu. Na początek omówione zostaną tematy interesujące wszystkie grupy.

Na zakończenie spotkania przewiduje się omówienie spraw związanych ze sposobem przygotowania projektów, interesujących przede wszystkim uczestników konkursu. Zakończenie całości przewidziane jest na godzinę 15:00.

Trwa konkurs Remont Roku 2017 Masz na koncie ciekawe metamorfozy domów lub mieszkań? Pokaż nam projekty nadchodzących remontów lub zrealizowane inwestycje – zgłoś je do konkursu Remont Roku! Najciekawsze z nich zostaną opublikowane w miesięczniku „Murator”. Na projekty czekamy do 15 października, na opisy zrealizowanych inwestycji – do 15 grudnia. Szczegóły na www.remontroku.pl