Architektura MuratorKonkursyDETAIL Prize 2020. Zgłoszenia

DETAIL Prize 2020. Zgłoszenia

Po raz dziewiąty ubiegać się można o DETAIL Prize, którą nagardzane są innowacyjne projekty o wyróżniającej się architektonicznej i technicznej jakości oraz detalach dobrze wpisanych w całościową koncepcję. Tym razem konkurs otwarty jest nie tylko dla architektów czy inżynierów, ale również dla szkół architektury.

DETAIL Prize 2020. Zgłoszenia
The DETAIL Special Prize 2018 – Structure: pawilon Chile na EXPO 2015 w Mediolanie, proj. Undurraga Deves Arquitectos/serwis prasowy

Każda organizowana co dwa lata edycja prestiżowego konkursu DETAIL Prize to ok. 350-400 zgłoszeń z ponad 40 krajów. Pierwszej selekcji dokonuje redakcja niemieckiego magazynu „DETAIL”, a potem wybrane prace ocenia międzynarodowe jury, w tym roku w składzie: Sandra Hofmeister (redaktor naczelna magazynu), Louisa Hutton (Sauerbruch Hutton) i Anna Ramos (dyrektor Mies van der Rohe Foundation). W głównej kategorii DETAIL Prize jurorzy nagrodzą trzy realizacje, w których całościowa koncepcja i detale najlepiej się łączą. Zgłaszać można wszelkie typy projektów – nowe budynki, renowacje, adaptacje i rozbudowy - zrealizowane po 1 stycznia 2017 roku. W kategorii DETAIL Prize for Students and Schools of Architecture nagrody otrzymają wyróżniające się projekty wybudowane przez szkoły architektury. W tym przypadku nacisk zostanie położony na sam proces budowy oraz architekturę jako wyraz zasad nauczania i metod badawczych. Jak w latach ubiegłych w internetowym głosowaniu przyznane zostanie również wyróżnienie czytelników DETAIL Readers' Prize. Laureci odbiorą nagrody w listopadzie w Monachium, ich prace zostaną także zaprezentowane podczas monachijskich targów BAU 2021.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 2 marca – 30 kwietnia
Głosowanie internautów: 1-30 czerwca
Ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród: 20 listopada
www.detail-online.com/detailprize