Architektura MuratorKonkursyEVolo Skyscraper 2018 - szansa na zaprojektowanie najlepszego drapacza chmur

EVolo Skyscraper 2018 - szansa na zaprojektowanie najlepszego drapacza chmur

Została ogłoszona kolejna, trzynasta już edycja konkursu na najbardziej innowacyjny wieżowiec, organizowanego przez magazyn Evolo. Do udziału zaproszeni są wszyscy entuzjaści projektowania: architekci, studenci, artyści i inżynierowie.

eVolo 2018 Skyscraper Competition
eVolo 2018 Skyscraper Competition

Amerykański konkurs EVolo Skyscraper po raz pierwszy odbył się w 2006 roku. Od początku jego głównym celem było prowokowanie pytań, dotyczących kwestii relacji wieżowca z miastem, społeczeństwem oraz przyrodą. Badanie tych związków będzie brane pod uwagę przy ocenie projektu. Projektanci powinni także uwzględnić osiągnięcia w dziedzinie nowych technologii i odkrycia w dziedzinie urbanistyki i architektury zrównoważonej. Projekt drapacza chmur może stać się początkiem dyskusji na temat zróżnicowania społeczeństwa, rozwiązywania problemów gospodarczych i kulturowych we współczesnych miastach. Warto jeszcze wspomnieć, że zwycięzcami poprzedniej edycji byli Polacy.

W składzie jury znajdą się architekci: Vishaan Chakrabarti (założyciel nowojorskiej pracowni PAU), Moon Hoon, Eric Höweler, Chris Precht, James Ramsey, Dayong Sun.

Uczestnicy konkursu mają dowolność wyboru lokalizacji, programu funkcjonalnego, a także gabarytów projektowanego budynku. Również liczba osób w zespole konkursowym jest dowolna.

Termin rejestracji do 14 listopada 2017 roku - opłata 95 USD.

Termin rejestracji do 28 stycznia 2018 roku - opłata 135 USD.

Termin składania projektu upływa 6 lutego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 kwietnia 2018 roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: eVolo 2018 Skyscraper Competition

Widok Towers – 90-metrowy wysokościowiec Trwa realizacja 90-metrowego wysokościowca w centrum Warszawy według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana.
Ludwig Hilberseimer. Architektura metropolis Książka Metropolisarchitecture jest przede wszystkim interesującym źródłem historycznym. Choć opisane w niej projekty z wielu powodów nie pasują już do naszych czasów, śladów myśli Hilberseimera możemy doszukać się w późniejszych koncepcjach takich pracowni jak Superstudio, Archizoom, OMA czy Dogma
Warsaw Spire. Drapacz chmur w centrum Warszawy W centrum Warszawy powstaje najwyższy budynek biurowy w Polsce. Warsaw Spire ma zostać oddany do użytku w 2014 roku
Najdziwniejsze hotele na świecie: od domku na drzewie do ekskluzywnego kamieniołomu W epoce standarycacji najlepsze hotele na świecie to zazwyczaj obiekty wyjątkowe - przedstawiamy wybór nietypowych realizacji i projektów architektonicznych - hotele z całego świata, niewielkie i olbrzymie, zawsze wyjątkowe
Sky Tower Samowystarczalny drapacz chmur autorstwa Pracowni Projektowej Walas stanie się niewątpliwie nowym symbolem Wrocławia. Kompleks, przed którym stanie rzeźba Profile of Time Salvadora Dalego, ma być gotowy w pierwszej połowie 2011 roku.