Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny "BARGEWORK - BIURO NA WODZIE"

Konkurs architektoniczny "BARGEWORK - BIURO NA WODZIE"

Celem konkursu architektonicznego Bargework jest wyłonienie najlepszego projektu na modułowe biuro unoszące się na wodzie, a w późniejszym terminie również jego realizacja  

Konkurs architektoniczny BARGEWORK - BIURO NA WODZIE

Nadbrzeża polskich rzek stają się coraz bardziej atrakcyjnymi lokalizacjami pod nowe inwestycje. W Warszawie w ostatnich latach podejmowana jest debata z mieszkańcami na temat wyglądu wiślanych bulwarów, realizowane są kolejne inwestycje, wśród których warto wymienić Centrum Nauki Kopernik projektu RAr-2 Laboratorium Architektury, Jan Kubec, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie pracowni Kuryłowicz & Associates czy rewitalizację Portu Czerniakowskiego.

Ogłoszony niedawno konkurs architektoniczny "BARGEWORK - BIURO NA WODZIE" jest kolejnym symptomem odzyskiwania terenów nadbrzeżnych dla mieszkańców miast. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu modułowego biura całkowicie umieszczonego na wodzie, z wykorzystaniem pływającej, betonowej podstawy o wymiarach 10 x 40 m. W dalszej perspektywie celem konkursu będzie budowa pierwszego w Warszawie biurowca na wodzie. Zgodnie z deklaracją organizatorów w konkursie oceniana będzie kreatywność, ekologiczne podejście oraz możliwość realizacji obiektu.

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:
4 maja 2014 do godziny 23.59 - termin nadsyłania prac konkursowych
23 maja - ogłoszenie wyników konkursu podczas V Kongresu Stolarki Polskiej

Nagroda główna - 20.000 PLN
Nagrody dodatkowe - 5 wyróżnień po 1000 PLN

W skład jury konkursowego wchodzą: Krystyna Januszkiewicz, Jan Kubec, Piotr Obracaj, Paweł Barczyk, Marcin Wojciechowski

Szczegółowy regulamin konkursu architektonicznego oraz link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie organizatora: www.bargework.com.
Patronat instytucjonalny nad konkursem objęły m.in. Politechnika Opolska, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Akademia Leona Koźmińskiego.

Domy na wodzie. Warszawska pracownia WXCA nagrodzona w międzynarodowym konkursie architektonicznym Pracownia WXCA otrzymała I nagrodę w rozstrzygniętym w grudniu 2013 konkursie architektonicznym na opracowanie koncepcji Bałtyckiego Parku Sztuki w estońskim mieście Parnawa (Pärnu)
Dom na wodzie? Pływająca wioska? Centrum obsługi ruchu turystycznego w rezerwacie Brockholes Pracownia Adam Khan Architects zrealizowała projekt centrum obsługi ruchu turystycznego w rezerwacie Brockholes (Brockholes Nature Reserve & Visitor Centre). Obiekt znalazł się wśród 34 najlepszych obiektów współczesnej architektury europejskiej, wskazanych przez jury Mies van der Rohe Award 2013
Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.