Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny na projekt - koncepcję zagospodarowania bulwarów nad rzeką Nogat w Malborku

Konkurs architektoniczny na projekt - koncepcję zagospodarowania bulwarów nad rzeką Nogat w Malborku

Urząd miasta w Malborku ogłosił konkurs architektoniczno – urbanistyczny na koncepcję  zagospodarowania nadrzecznych bulwarów nad Nogatem w Malborku

Malbork: konkurs architektoniczny na zagospodarowanie bulwarów
Malbork: konkurs architektoniczny na zagospodarowanie bulwarów

Przedmiotem konkursu architektoniczno - urbanistycznego jest opracowanie koncepcji zagospodarowania bulwarów nad Rzeką Nogat w Malborku, z fragmentem nabrzeża od mostu kolejowego do granic kąpieliska Miejskiego i przystani jachtowej, pas terenu od murów zamkowych, murów obronnych, korony skarpy do lustra wody.

Terminy
konkurs architektoniczny na projekt – koncepcję zagospodarowania nadrzecznych bulwarów w Malborku

13 maja 2013, 10:00 – termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
28 maja 2013 – ogłoszenie listy uczestników dopuszczonych do udziału w konkursie
26 czerwca 2013, 10.00 - ostateczny termin składania prac konkursowych przez uczestników dopuszczonych do udziału w konkursie
miejsce składania prac konkursowych: Urząd Miasta Malborka, Pl. Słowiański 5, 82-200 Malbork, sekretariat pokój 115 (I piętro)
2 lipca 2013 – rozstrzygniecie konkursu

Kryteria oceny prac konkursowych
Koncepcja – 70%
Ekonomiczność rozwiązań – 30%

Nagrody
I nagroda - 8 000 zł brutto
II nagroda - 4 000 zł

Więcej informacji i regulamin konkursu: http://www.bip.malbork.pl/#Z2V0Q29udGVudCg0MTM1KQ

Konkurs architektoniczny na zagospodarowanie nnadrzecznych terenów w Malborku
Konkurs architektoniczny na zagospodarowanie nnadrzecznych terenów w Malborku
Kolejny konkurs na oprawę pomnika Narutowicza w Warszawie Miasto st. Warszawa ogłosiło nowy konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Gabriela Narutowicza. Poprzedni, w którym zwyciężyła koncepcja firmy Granity Skwara Group, został unieważniony.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.