Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny: współczesny apartament w Gdyni nawiązujący do modernistycznej architektury lat 30.

Konkurs architektoniczny: współczesny apartament w Gdyni nawiązujący do modernistycznej architektury lat 30.

Agencja Rozwoju Gdyni ogłasza otwarty konkurs architektoniczny pod hasłem Apartament Gdyński. Konkurs jest jednym z wydarzeń towarzyszących III Weekendowi Architektury

W organizowanym przez Agencję Rozwoju Gdyni konkursie architektonicznym Gdyński Apartament brać mogą udział architekci, studenci kierunków projektowych, zespoły autorskie i indywidualni architekci, także osoby nie zajmujące się zawodowo architekturą. Jeden uczestnik nadesłać może nie więcej, niż dwie prace konkursowe. Zadanie projektowe polega na przygotowaniu projektu wnętrza opracowanego dla wskazanego przez Organizatora rzutu mieszkania
Konkurs stanowi kontynuację ubiegłorocznego przeglądu projektów Współczesna Gdyńska Kawalerka.
Każdy z „gdyńskich apartamentów” ma być rozwiązaniem kreatywnym, funkcjonalnym, o miejskim charakterze. „Gdyńskość” zobowiązuje – podkreślają organizatorzy, zaznaczając, że warunkiem obowiązkowym jest nawiązanie do stylistyki lat 30. XX wieku.
Konkurs architektoniczny jest jednym z wydarzeń towarzyszących III Weekendowi Architektury, festiwalu, który wpisał się już w kalendarz miłośników architektury – nie tylko modernistycznej. Tegoroczna edycja rozpoczyna się 21 sierpnia, program wydarzeń obejmuje kolejne dni aż do 25 sierpnia; jednym z jego punktów jest wernisaż wystawy pokonkursowej, prezentującej nadesłane projekty.

Terminy
15 sierpnia 2013 – termin dostarczenia prac
22 sierpnia 2013 – ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego
22-25 sierpnia 2013 – wystawa pokonkursowa

Nagrody
I nagroda - nagroda pieniężna w wysokości 750 zł + kupon zakupowy o wartości 1000 zł do sklepów Amica S.A. oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
II nagroda - rejs promem do Szwecji z Gdyni do Karlskrony z miejscem w kabinie dla dwóch osób oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i dwóch książek dotyczących gdyńskiego i europejskiego modernizmu
III nagroda - prenumerata roczna „M jak Mieszkanie” oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i dwóch książek dotyczących gdyńskiego i europejskiego modernizmu

Więcej informacji
Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa i dalsze informacje dostępne są  pod adresem: www.weekendarchitektury.pl a także www.arg.gdynia.pl/do_pobrania.html
kontakt: w-a@arg.gdynia.pl

Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.