Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny: współczesny apartament w Gdyni nawiązujący do modernistycznej architektury lat 30.

Konkurs architektoniczny: współczesny apartament w Gdyni nawiązujący do modernistycznej architektury lat 30.

Agencja Rozwoju Gdyni ogłasza otwarty konkurs architektoniczny pod hasłem Apartament Gdyński. Konkurs jest jednym z wydarzeń towarzyszących III Weekendowi Architektury

W organizowanym przez Agencję Rozwoju Gdyni konkursie architektonicznym Gdyński Apartament brać mogą udział architekci, studenci kierunków projektowych, zespoły autorskie i indywidualni architekci, także osoby nie zajmujące się zawodowo architekturą. Jeden uczestnik nadesłać może nie więcej, niż dwie prace konkursowe. Zadanie projektowe polega na przygotowaniu projektu wnętrza opracowanego dla wskazanego przez Organizatora rzutu mieszkania
Konkurs stanowi kontynuację ubiegłorocznego przeglądu projektów Współczesna Gdyńska Kawalerka.
Każdy z „gdyńskich apartamentów” ma być rozwiązaniem kreatywnym, funkcjonalnym, o miejskim charakterze. „Gdyńskość” zobowiązuje – podkreślają organizatorzy, zaznaczając, że warunkiem obowiązkowym jest nawiązanie do stylistyki lat 30. XX wieku.
Konkurs architektoniczny jest jednym z wydarzeń towarzyszących III Weekendowi Architektury, festiwalu, który wpisał się już w kalendarz miłośników architektury – nie tylko modernistycznej. Tegoroczna edycja rozpoczyna się 21 sierpnia, program wydarzeń obejmuje kolejne dni aż do 25 sierpnia; jednym z jego punktów jest wernisaż wystawy pokonkursowej, prezentującej nadesłane projekty.

Terminy
15 sierpnia 2013 – termin dostarczenia prac
22 sierpnia 2013 – ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego
22-25 sierpnia 2013 – wystawa pokonkursowa

Nagrody
I nagroda - nagroda pieniężna w wysokości 750 zł + kupon zakupowy o wartości 1000 zł do sklepów Amica S.A. oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu
II nagroda - rejs promem do Szwecji z Gdyni do Karlskrony z miejscem w kabinie dla dwóch osób oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i dwóch książek dotyczących gdyńskiego i europejskiego modernizmu
III nagroda - prenumerata roczna „M jak Mieszkanie” oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu oraz zestaw pamiątek Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i dwóch książek dotyczących gdyńskiego i europejskiego modernizmu

Więcej informacji
Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa i dalsze informacje dostępne są  pod adresem: www.weekendarchitektury.pl a także www.arg.gdynia.pl/do_pobrania.html
kontakt: w-a@arg.gdynia.pl

Konkurs na projekt ekologicznego domu z ogrodem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”.
Rynek w Opolu jako ogólnomiejska przestrzeń integracji: wyniki konkursu SARP Poznaliśmy wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie Rynku w Opolu. Władze miasta przeprowadziły go we współpracy z lokalnym oddziałem SARP.
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.