Architektura MuratorKonkursyKonkurs Inspirujący produkt 2023

Konkurs Inspirujący produkt 2023

Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów Inspirujący produkt 2023. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie obiektu wspierającego spotkania na łonie natury.

Konkurs Inspirujący produkt 2023
Grafika promująca konkurs Inspirujący produkt 2023; il. serwis prasowy

Konkurs Inspirujący produkt organizowany jest przez trójmiejską Galerię Wnętrz City Meble od 2017 roku. Przeznaczony jest on dla studentów i absolwentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz.

Tegoroczna edycja stawia przed młodymi designerami zadanie zaprojektowania obiektu wspierającego spotkania na łonie natury, w zgodzie z ideą oraz wartościami marki DesignNature, której pomysłodawcami są Gosia i Tomek Rygalikowie, notabene jurorzy konkursu. oprócz nich w skład jury wchodzą przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, partnera konkursu, oraz reprezentanci Galerii Wnętrz City Meble.

Nagrodą za pierwsze miejsce, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest wyjazd na międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile. Organizatorzy zapewniają również przelot i pobyt w hotelu. Dodatkowo laureat pierwszego miejsca będzie mógł wziąć udział w Design Summer School 2023 w Sobolach oraz, na wniosek jury, otrzyma możliwość realizacji projektu na terenie kreatywnego kampusu DesignNature.

Prace wraz z wypełnionymi dokumentami należy przesyłać drogą mailową lub pocztą kurierską do organizatora konkursu do 27 lutego 2023 roku. Ogłoszenie wyników przewidziano 13 marca. Więcej informacji na stronie: citymeble.com.

 

Design Summer School 2022 w Sobolach Trwa nabór do kolejnej edycji warsztatów Design Summer School na terenie kampusu DesignNature w Sobolach nad Bystrzycą. Wśród tutorów Lia Forslund, Tomek Rygalik,  Franek Wardyński i Gosia Rygalik. Zgłoszenia do 31 maja!
Wyniki konkurs Inspirujący produkt 2021 Zakończyła się piąta edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów Inspirujący produkt 2021. Zadaniem w tegorocznej edycji było zaprojektowanie przedmiotu codziennego użytku NA STÓŁ! Zwyciężyła praca Krystiana Jandury i Mileny Smyl, która jeszcze w tym roku znajdzie się w kolekcji marki TRE Tomka Rygalika.
Autor: (Red.)
David Chipperfield z nagrodą Pritzkera 2023. Zobacz jego najważniejsze realizacje Nagrodę Pritzkera 2023 otrzymał brytyjski architekt David Chipperfield, autor między innymi renowacji Neues Museum w Berlinie, Muzeum Historii i Sztuki Anchorage na Alasce, Miasta Sprawiedliwości w Barcelonie czy dzielnicy mieszkalnej Ninetree Village w Hangzhou w Chinach.
Nagroda Roku SARP 2023: architekci wybiorą najważniejsze realizacje minionego roku Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce. Realizacje zgłaszają głównie sami architekci, a ich koledzy z lokalnych oddziałów SARP wybierają laureatów. W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie: architektura wnętrz, architektura krajobrazu oraz zróżnicowany rozwój i budynki certyfikowane.
Dyplom Roku SARP 2023 – Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP 2023 Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w 59. edycji konkursu o Doroczną Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP 2023. W tym roku uroczystość wręczania nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się w Łodzi.
Konkursy TEORIA i PRAKTYKA 2023 w nowej formule Trwa nabór zgłoszeń do programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza TEORIA i PRAKTYKA 2023. W tej edycji na uczestników czekają m.in. warsztaty z mentorami, w tym dwudniowe zajęcia z kreatywnego pisania o architekturze pod okiem Ewy P. Porębskiej, redaktorki naczelnej „Architektury-murator”.
Lider Dostępności 2023 –kolejna edycja konkursu na najlepsze realizacje uniwersalne w Polsce Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają nabór zgłoszeń do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Lider Dostępności. Już po raz ósmy przekonamy się, które obiekty i przestrzenie w Polsce są najlepiej dostosowane do potrzeb wszystkich grup użytkowników, w tym tych z niepełnosprawnościami.
Zaprojektowane Po Ludzku: konkurs na przestrzenie publiczne i inicjatywy rozstrzygnięty Podczas uroczystej gali w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie ogłoszono wyniki najnowszej edycji konkursu Zaprojektowane Po Ludzku. Jury z udziałem m.in. Agaty Twardoch, Agnieszki Labus i Zygmunta Borawskiego wybrało miejsca, przestrzenie publiczne i inicjatywy, dzięki którym nasze miasta stają się bardziej przyjazne.