Architektura MuratorKonkursyKonkurs na opracowanie koncepcji wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, szczegółowych koncepcji dwóch scen scenariusza wystawy oraz rozwiązań multimedialnych dla tych dwóch scen.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie ogólnej koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy stałej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, szczegółowych koncepcji dwóch scen scenariusza wystawy (Scenariusz): "Buntownik" i "Akcja pod Bezdanami" oraz propozycji rozwiązań multimedialnych dla tych dwóch scen, co razem wyznaczać będzie kierunek dalszego opraco wania projektu wystawy stałej.

Wystawa znajdzie się w nowym budynku muzealno-edukacyjnym na terenie enklawy historycznej w Sulejówku, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego dworku „Milusin”, gdzie Józef Piłsudski mieszkał z żoną i córkami. Utworzony w ten sposób kompleks będzie wyznaczał przestrzeń, w której wyraźnie zarysuje się wielowymiarowa korelacja pomiędzy Muzeum, prezentującym życie i działalność Marszałka na tle epoki, a dworkiem związanym z jego sferą prywatną. Liczymy, że w proponowanych rozwiązaniach ekspozycyjnych uwzględniona zostanie bliskość odtworzonego „Milusina”, by oryginalne wnętrza dworku wraz z nową wystawą wzajemnie dopełniały opowieść o jej bohaterze i komponowały się narracyjnie w spójną całość.

Zakończenie prac związanych z budową wystawy oraz powstaniem kompleksu muzealnego zaplanowane jest na krótko przed 150. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego, przypadającą 5 grudnia 2017. Otwarcie nowego Muzeum przewidziane jest z udziałem przedstawicieli najwyższych władz Rzeczypospolitej, patronujących idei upamiętnienia dokonań wybitnego Naczelnika Państwa i Pierwszego Marszałka Polski.

Terminy:

18 listopada 2014 - przekazanie ogłoszenia o konkursie Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej
do 02 grudnia 2014 - składanie pytań dotyczących regulaminu konkursu
do 05 grudnia 2014 - udzielanie odpowiedzi przez Zamawiającego
12 grudnia 2014 - składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
do 29 grudnia 2014 - ocena formalna wniosków
30 grudnia 2014 - wysyłanie zawiadomień o dopuszczeniu do konkursu i materiałów konkursowych
02 marca 2015 - termin nadsyłania prac konkursowych
03 marca 2015 - 13 marca 2015 - prace sądu konkursowego
16 marca 2015 - ogłoszenie wyników konkursu
Zaproszenie do negocjacji, wypłacenie nagród - w terminie nie krótszym niż 15 dni od daty ogłoszenia wyników konkursu i nie dłuższym niż 15 dni od daty ostatecznego uprawomocnienia się wyników rozstrzygniętego konkursu.

Nagrody:

I nagroda - 80 000 zł
II nagroda - 60 000 zł
III nagroda - 40 000 zł
Sąd Konkursowy może przyznać dodatkowe dwa wyróżnienia po 10 000 zł

Dopuszcza się możliwość przyznania przez sąd konkursowy nagród i wyróżnień równorzędnych oraz dodatkowych wyróżnień honorow ych o charakterze niepieniężnym, pod warunkiem nieprzekroczenia łącznej kwoty przeznaczonej w niniejszym konkursie na nagrody i wyróżnienia pieniężne, tj. kwoty 200 tys. zł

Wilanów Park: konkurs inwestorski na projekt ogólnodostępnego parku w Warszawie Firma Ceetrus Polska wraz z warszawskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w otwartym konkursie na projekt parku miejskiego w Wilanowie. Koncepcja przeszło dwuhektarowego założenia zostanie wyłoniona w tzw. formule flamandzkiej.
Nagroda SARP 2020: laureaci konkursu o Nagrodę SARP 2020 [GALERIA] Prezentujemy laureatów konkursu o Nagrodę SARP 2020. Jury pod przewodnictwem Bohdana (Bisia) Lisowskiego przyznało 6 nagród, 10 równorzędnych wyróżnień oraz Grand Prix. Poznaj najbardziej cenione przez środowisko realizacje architektoniczne 2019 roku.
Wyniki konkursu na projekt szkoły przy ul. Świderskiej w Warszawie Na warszawskiej Białołęce powstanie nowa szkoła! Władze dzielnicy rozstrzygnęły właśnie konkurs na projekt podstawówki przy ul. Świderskiej w Warszawie. Zwyciężyła koncepcja pracowni Bujnowski Architekci.
Modelowe Schronisko Górskie na Lubaniu – konkurs SARP Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłasza międzynarodowy, jednoetapowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na stworzenie budynku Schroniska Górskiego Na Lubaniu.
Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie centrum Myszkowa Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP rozstrzygnęła konkurs na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Zwyciężyła pracownia 4am Architekci z Warszawy. Na podium także Bartosz Kowal i Bartłomiej Poteralski oraz JAZ+Architekci.