Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt mebli. IMS 4 YOUNG

Konkurs na projekt mebli. IMS 4 YOUNG

Polski design: grupa IMS zaprasza młodych projektantów do konkursu na projekt mebli tapicerowanych. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 30 maja

Konkurs na projekt mebli tapicerowanych. Młodzi projektanci (do 30 lat)

W drugiej edycji konkursu IMS 4 YOUNG tematem jest wykonanie projektu koncepcyjnego sofy albo zestawu mebli tapicerowanych. Projekty powinny być dopasowane stylistycznie do produktów marki Etap Sofa.
Do udziału w konkursie na projekt mebli zaproszeni są dizajnerzy i studenci kierunków projektowych, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat.

Nagrody w konkursie na projekt mebla tapicerowanego
I nagroda/ grand prix – 5000 zł; praktyki w dziale Badań i Rozwoju (R&D) IMS Group; uczestnictwo w procesie modelowania oraz stworzenie prototypu nagrodzonego projektu;  wyjazd na targi 100%Design – Londyn we wrześniu 2014 roku.
wyróżnienie I stopnia: 3000 zł
wyróżnienie II stopnia: 2000 zł

Jurorzy konkursu na projekt mebla tapicerowanego będą brać pod uwagę nowatorstwo koncepcji, jej walory estetyczne, funkcjonalność mebla oraz jego dopasowanie do wizerunku marki Etap Sofa, wreszcie możliwość rozbudowania kolekcji o kolejne elementy.
Termin nadsyłania projektów konkursowych mija 31 maja o godzinie 14.00. Szczegółowe zasady oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.ims4young.pl.

Międzynarodowy festiwal KIDS LOVE DESIGN 2014 III edycja międzynarodowego festiwalu KIDS LOVE DESIGN rusza 25 kwietnia. Tym razem zaprezentowane zostaną między innymi projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także w alfabecie Braille'a
Konkurs na projekt współczesnych mebli do garderoby. Significant Furniture Fundacja Aldo Morelato ogłasza jedenastą edycję konkursu Significant Furniture. Konkurs na projekt mebli do garderoby zostanie rozstrzygnięty w czerwcu 2014; główna nagroda to 5000 euro. W konkursie mogą brać udział architekci oraz studenci architektury i innych kierunków projektowych.
OSSA Spatium i pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.
Plac Wiosny Ludów w Poznaniu: wyniki konkursu Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Znamy laureatów konkursu na oświetlenie Obiektu Niemożliwego Z okazji 25-lecia „A-m” redakcja zaprosiła trzech architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i poprzez symboliczną instalację spróbowali wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. W ten sposób w trzech polskich miastach stanęły Obiekty Niemożliwe autorstwa Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Ich budowie towarzyszył specjalny konkurs studencki zorganizowany wspólnie z firmą Zumtobel.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Jubileuszowy konkurs studencki „Architektury-murator” Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!
Polacy zwyciężyli w międzynarodowym konkursie Hubert Różewicz, Bartosz Kołodziejczuk i Damian Konieczny z Wrocławia zdobyli główną nagrodę w konkursie ideowym na projekt domu dla Świętego Mikołaja.