Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu

Konkurs na projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu

Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu koncepcyjnego Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ul. Kusocińskiego 2 w Mielcu. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 6 lipca.

Konkurs organizowany jest jako: realizacyjny, otwarty, dwuetapowy
- I Etap - opracowania studialne
- II Etap - opracowania wykonane na podstawie opracowań studialnych wyłonionych w I Etapie

Terminy:

6 lipca 2015, godz. 15:00 - termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
Miejsce: Biuro SARP o. Rzeszów Rynek 8, 35-064 Rzeszów
Termin składania prac konkursowych:
13 sierpnia 2015 r., g. 15:00 Etap I
11 września 2015 r., g.15:00 Etap II
Miejsce: Biuro SARP o. Rzeszów Rynek 8, 35-064 Rzeszów

Nagrody:

I nagroda - 20 000 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki autora wybranej pracy konkursowej, gdzie przedmiotem zamówienia będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej II etapu
II nagroda - 15 000 zł brutto
III nagroda - 10 000 zł brutto
2 wyróżnienia po 3 500 zł brutto

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.mielec.pl.

Konkurs na projekt zagospodarowania placu Czerwonych Gitar w Gdańsku Plac przed kultowym Cristalem przy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu od niedawna nosi imię Czerwonych Gitar. Władze miasta ogłosiły właśnie konkurs studialny na nowe zagospodarowanie tej przestrzeni.
Kolejny konkurs na oprawę pomnika Narutowicza w Warszawie Miasto st. Warszawa ogłosiło nowy konkurs na oprawę architektoniczno-rzeźbiarską pomnika Gabriela Narutowicza. Poprzedni, w którym zwyciężyła koncepcja firmy Granity Skwara Group, został unieważniony.
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.