Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt nowej siedziby Nadleśnictwa Człuchów na Pomorzu

Konkurs na projekt nowej siedziby Nadleśnictwa Człuchów na Pomorzu

Nadleśnictwo Człuchów zaprasza do udziału w konkursie na projekt swojej nowej siedziby. Składanie prac do 27 lutego 2023 roku.

Konkurs na projekt nowej siedziby Nadleśnictwa Człuchów na Pomorzu
fot. GettyImages

Nowa siedziba Nadleśnictwa Człuchów powstać ma hektarowej działce w miejscowości Kiełpin na Pomorzu. Konkurs architektoniczny na projekt obiektu w imieniu Lasów Państwowych organizują władze nadleśnictwa. Zadaniem uczestników jest opracowane koncepcji dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 750 m². W środku należy rozplanować   pokoje biurowe, pomieszczenie do obsługi interesantów oraz salę konferencyjną na 50 osób.

Maksymalny łączny koszt inwestycji, czyli robót budowlanych łącznie z wykonaniem dokumentacji projektowej i pełnieniem nadzoru inwestorskiego, przewidziano na 9,3 mln zł, przy czym maksymalny koszt opraciwania dokumentacji projektowej na podstawie zwycięskiej pracy wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego określono na blisko 270 tys. zł.

W sześcioosobowym jury znaleźli się: Agnieszka Chudy (przewodnicząca), Jarosław Tański, Kinga Wojtuszko, Kamila Teresa Steinke-Libera, Marian Mikulicz i Ludwik Monikowski. Zwycięzca otrzyma 20 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na kompleksowe wykonanie projektu. Więcej nagród nie przewidziano. Termin składania prac upływa 27 lutego 2023 roku. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: platformazakupowa.pl.

Rewitalizacja lasu / Iława Zastosowane mikrointerwencje projektowe nie niszczą charakteru naturalnej, spontanicznej wegetacji, ale uczestniczą w tworzeniu narracji - pisze Beata Gawryszewska.
Nadleśnictwo Dretyń od nowa: wnętrza Nadleśnictwa Dretyń projektu LOFFT Architektura Siedziba Nadleśnictwa Dretyń przeszła ostatnio spektakularną metamorfozę. Za projekt wnętrz tej niewielkiej placówki na Pomorzu odpowiada lokalna pracownia LOFFT Architektura Małgorzaty Hendrych-Lubińskiej.
Konkurs na projekt ekologicznego domu z ogrodem Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”.
Rynek w Opolu jako ogólnomiejska przestrzeń integracji: wyniki konkursu SARP Poznaliśmy wyniki konkursu na nowe zagospodarowanie Rynku w Opolu. Władze miasta przeprowadziły go we współpracy z lokalnym oddziałem SARP.
Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.