Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Władze m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na projekt osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie nowej zabudowy oferującej ok. 300 mieszkań. Składanie wniosków do 16 lipca.

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach
Aleja Krakowska, główna arteria warszawskiej dzielnicy Włochy; fot. Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0

Warszawa ogłasza konkurs architektoniczny na koncepcję osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. W budynkach ma znaleźć się ok. 300 mieszkań, lokale usługowe w parterach i garaż podziemny. Na terenie założenia nie może zabraknąć terenów zielonych. Warszawiacy mają mieszkać w dobrej jakości architekturze. A ten konkurs pozwoli nam na wybranie jak najlepszej propozycji w prężnie rozwijającej się dzielnicy Włochy – zapowiada architekt miasta Marlena Happach. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Mieszkaniowego m.st. Warszawy.

W 10-osobowym jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa zasiadają Monika Kryk, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy, Wanda Stolarska, Ewa Tołwińska i Kamila Zakrzewska z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, Michał Niziński z Urzędu Dzielnicy Włochy, Patrycja Warot ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, Beata Marczak-Wacławek z Biura Polityki Lokalowej oraz Daniel Frąc i Błażej Hermanowicz reprezentujący Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Na nagrody przeznaczono łącznie 100 tys. zł. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce otrzyma 50 tys. zł. Druga nagroda wyniesie 30 tys. zł, a trzecia 15 tys. zł. Pula na wyróżnienia to 5 tys. zł. Konkurs zostanie przeprowadzony w całości elektronicznie za pośrednictwem platformy zamowienia.um.warszawa.pl. Wnioski o dopuszczenie do udziału można składać do 16 lipca do godz. 16.00. Szczegółowe informacje na: http://architektura.um.warszawa.pl/konkurs1sierpnia.

Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu
Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu Urząd m.st. Warszawy rozstrzygnął konkurs na projekt budynku wielorodzinnego w Rembertowie. Zwyciężył projekt Damiana Florczykiewicza i Mateusza Mindziaka.
Autor: (Red.)
Konkurs na projekt osiedla TBS w Katowicach SARP Katowice zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zrównoważonego osiedla TBS w Giszowcu. Składanie wniosków do 9 sierpnia.
Polacy ponownie wśród laureatów prestiżowego konkursu Kaira Looro 2021 Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybrało laureatów tegorocznej edycji konkursu Kaira Looro na projekt Domu Kobiet w gminie Baghere w południowym Senegalu. Honorowe wyróżnienie przypadło Weronice Paczkowskiej, Aleksandrze Kubiak, Marcie Mojsik i Piotrowi Gajdakowi. Aż cztery zespoły z Polski znalazły się też w ścisłym finale konkursu!
Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie Władze Mariupolu ogłosiły właśnie dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania nabrzeży w centrum miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca!
Biblioteka dla uchodźców: edukacja dla lepszej przyszłości Yaroslav Panasevych, Alexanrda Polets i Anastasiya Skvarniuk z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu Tiny Library 2021.
Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!
DtEA 2021 – wyniki konkursu Design that Educates Awards Rozstrzygnięto trzecią edycję międzynarodowego konkursu Design that Educates Awards. Obok realizacji z całego świata znalazły się też dwa projekty z Polski!