Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Władze m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na projekt osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie nowej zabudowy oferującej ok. 300 mieszkań. Składanie wniosków do 16 lipca.

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach
Aleja Krakowska, główna arteria warszawskiej dzielnicy Włochy; fot. Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0

Warszawa ogłasza konkurs architektoniczny na koncepcję osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. W budynkach ma znaleźć się ok. 300 mieszkań, lokale usługowe w parterach i garaż podziemny. Na terenie założenia nie może zabraknąć terenów zielonych. Warszawiacy mają mieszkać w dobrej jakości architekturze. A ten konkurs pozwoli nam na wybranie jak najlepszej propozycji w prężnie rozwijającej się dzielnicy Włochy – zapowiada architekt miasta Marlena Happach. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Mieszkaniowego m.st. Warszawy.

W 10-osobowym jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa zasiadają Monika Kryk, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy, Wanda Stolarska, Ewa Tołwińska i Kamila Zakrzewska z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, Michał Niziński z Urzędu Dzielnicy Włochy, Patrycja Warot ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, Beata Marczak-Wacławek z Biura Polityki Lokalowej oraz Daniel Frąc i Błażej Hermanowicz reprezentujący Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Na nagrody przeznaczono łącznie 100 tys. zł. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce otrzyma 50 tys. zł. Druga nagroda wyniesie 30 tys. zł, a trzecia 15 tys. zł. Pula na wyróżnienia to 5 tys. zł. Konkurs zostanie przeprowadzony w całości elektronicznie za pośrednictwem platformy zamowienia.um.warszawa.pl. Wnioski o dopuszczenie do udziału można składać do 16 lipca do godz. 16.00. Szczegółowe informacje na: http://architektura.um.warszawa.pl/konkurs1sierpnia.

Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu
Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu Urząd m.st. Warszawy rozstrzygnął konkurs na projekt budynku wielorodzinnego w Rembertowie. Zwyciężył projekt Damiana Florczykiewicza i Mateusza Mindziaka.
Autor: (Red.)
Dwie realizacje z Polski na tzw. krótkiej liście EU Mies Award 2022 Fundacja Miesa van der Rohe wyłoniła 40 realizacji, które zawalczą o EU Mies Award 2022. Polskę reprezentują Park Pamięci w Oświęcimiu projektu NArchitekTURA i Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku MWArchitekci.
Dom Dzieci w Baghere: konkurs realizacyjny dla studentów i młodych architektów Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Domu Dzieci w gminie Baghere w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Warszawie: wyniki konkursu Tuż przed świętami poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Środowiskowego Domu Samopomocy na warszawskim Żoliborzu. Główną nagrodę zdobyła młoda pracownia EMA Studio.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zwyciężyła w konkursie na instalację w Ogrodach Polsko-Niemieckich Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy wyniki konkursu na projekt instalacji artystycznej w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie. Zwyciężyła Ksenia Makała, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej z propozycją rzeźbiarskiej kompozycji wykonanej z materiałów pochodzących z recyklingu.
Nowy Dom Poselski 2.0 – będzie konkurs architektoniczny Nowy Dom Poselski zrealizowany według projektu Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek i Andrzeja Kaliszewskiego czeka rozbiórka. Kancelaria Sejmu chce w jego miejscu postawić nowy i zapowiada konkurs architektoniczny.
Szkice Architektoniczne 2022: kolejna edycja konkursu Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Szkice Architektoniczne dla studentów i uczniów szkół średnich. Prace można nadsyłać do 3 stycznia 2022 roku.