Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Władze m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na projekt osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie nowej zabudowy oferującej ok. 300 mieszkań. Składanie wniosków do 16 lipca.

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach
Aleja Krakowska, główna arteria warszawskiej dzielnicy Włochy; fot. Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0

Warszawa ogłasza konkurs architektoniczny na koncepcję osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. W budynkach ma znaleźć się ok. 300 mieszkań, lokale usługowe w parterach i garaż podziemny. Na terenie założenia nie może zabraknąć terenów zielonych. Warszawiacy mają mieszkać w dobrej jakości architekturze. A ten konkurs pozwoli nam na wybranie jak najlepszej propozycji w prężnie rozwijającej się dzielnicy Włochy – zapowiada architekt miasta Marlena Happach. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Mieszkaniowego m.st. Warszawy.

W 10-osobowym jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa zasiadają Monika Kryk, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy, Wanda Stolarska, Ewa Tołwińska i Kamila Zakrzewska z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, Michał Niziński z Urzędu Dzielnicy Włochy, Patrycja Warot ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, Beata Marczak-Wacławek z Biura Polityki Lokalowej oraz Daniel Frąc i Błażej Hermanowicz reprezentujący Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Na nagrody przeznaczono łącznie 100 tys. zł. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce otrzyma 50 tys. zł. Druga nagroda wyniesie 30 tys. zł, a trzecia 15 tys. zł. Pula na wyróżnienia to 5 tys. zł. Konkurs zostanie przeprowadzony w całości elektronicznie za pośrednictwem platformy zamowienia.um.warszawa.pl. Wnioski o dopuszczenie do udziału można składać do 16 lipca do godz. 16.00. Szczegółowe informacje na: http://architektura.um.warszawa.pl/konkurs1sierpnia.

Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu
Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu Urząd m.st. Warszawy rozstrzygnął konkurs na projekt budynku wielorodzinnego w Rembertowie. Zwyciężył projekt Damiana Florczykiewicza i Mateusza Mindziaka.
Autor: (Red.)
Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.