Architektura MuratorKonkursyKonkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach

Władze m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na projekt osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie nowej zabudowy oferującej ok. 300 mieszkań. Składanie wniosków do 16 lipca.

Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach
Aleja Krakowska, główna arteria warszawskiej dzielnicy Włochy; fot. Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0

Warszawa ogłasza konkurs architektoniczny na koncepcję osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. W budynkach ma znaleźć się ok. 300 mieszkań, lokale usługowe w parterach i garaż podziemny. Na terenie założenia nie może zabraknąć terenów zielonych. Warszawiacy mają mieszkać w dobrej jakości architekturze. A ten konkurs pozwoli nam na wybranie jak najlepszej propozycji w prężnie rozwijającej się dzielnicy Włochy – zapowiada architekt miasta Marlena Happach. Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Mieszkaniowego m.st. Warszawy.

W 10-osobowym jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa zasiadają Monika Kryk, zastępca burmistrza dzielnicy Włochy, Wanda Stolarska, Ewa Tołwińska i Kamila Zakrzewska z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, Michał Niziński z Urzędu Dzielnicy Włochy, Patrycja Warot ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, Beata Marczak-Wacławek z Biura Polityki Lokalowej oraz Daniel Frąc i Błażej Hermanowicz reprezentujący Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Na nagrody przeznaczono łącznie 100 tys. zł. Zespół, który zajmie pierwsze miejsce otrzyma 50 tys. zł. Druga nagroda wyniesie 30 tys. zł, a trzecia 15 tys. zł. Pula na wyróżnienia to 5 tys. zł. Konkurs zostanie przeprowadzony w całości elektronicznie za pośrednictwem platformy zamowienia.um.warszawa.pl. Wnioski o dopuszczenie do udziału można składać do 16 lipca do godz. 16.00. Szczegółowe informacje na: http://architektura.um.warszawa.pl/konkurs1sierpnia.

Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu
Budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Cyrulików w Warszawie – wyniki konkursu Urząd m.st. Warszawy rozstrzygnął konkurs na projekt budynku wielorodzinnego w Rembertowie. Zwyciężył projekt Damiana Florczykiewicza i Mateusza Mindziaka.
Autor: (Red.)
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.