Konkurs na projekt miejskiego poidełka

i

Autor: Archiwum Architektury

Konkurs na projekt poidełka dla Warszawy

2017-01-16 16:20

Ogłoszono konkurs na projekt miejskiego poidełka, które powstanie w najliczniej uczęszczanych przestrzeniach publicznych stolicy. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 31 stycznia 2017 roku. Główna nagroda wynosi 20 tys. złotych.

Już wkrótce w przestrzeni publicznej stolicy pojawią się poidełka, które zapewnią mieszkańcom i turystom dostęp do bezpłatnej, czystej wody pitnej. Miasto, wspólnie z Oddziałem Warszawskim SARP i Fundacją Bęc Zmiana ogłosiło konkurs na opracowanie ich koncepcji. To krok w stronę realizacji projektu „Pij Warszawo”, który zwyciężył w ramach budżetu partycypacyjnego.

Zależy nam na znalezieniu najlepszej formy poidełka, takiej, aby mogła się stać standardem tego typu urządzeń w Warszawie, także i w kolejnych realizacjach. Istotne jest również znalezienie takich rozwiązań technicznych, które zapewnią ich łatwy montaż i późniejsze bezproblemowe użytkowanie – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Poidełka mają powstać na często uczęszczanych placach, ulicach i w parkach. Wstępnie w projekcie wskazano 25 miejsc, m.in. Plac Zbawiciela, pl. Bankowy, pl. Unii Lubelskiej, Plac na Rozdrożu, skrzyżowanie ul. Dobrej i Tamka, Bulwar B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolice Starego Miasta.

Nadesłane prace oceni 10-osobowy sąd konkursowy, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele władz miasta, oddziału warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Politechniki Warszawskiej oraz Maciej Czapliński - pomysłodawca i autor zwycięskiego projektu „Pij Warszawo”.

Terminy:31 stycznia 2017 do godz. 15.00 - termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursieWnioski należy składać na adres: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2, 00-366 Warszawa.14 kwietnia 2017 roku - ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:I nagroda - 20 000 złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowejII nagroda - 15 000 zł III nagroda – 10 000 zł.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie warszawskiego oddziału SARP.