fotka z /zdjecia/PLAKAT_RINTAL_KONKURS_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Konkurs na projekt schodów modułowych

2011-04-18 2:00

Zaprojektuj nowatorski model schodów i poręczy w nowym systemie powtarzalnych modułów i wygraj 6 tysięcy złotych. Ruszył ogólnopolski konkurs pod patronatem Rintal Polska, producenta i dystrybutora włoskich schodów do wnętrz

Jeżeli reprezentujesz środowisko twórcze, jesteś architektem, inżynierem budownictwa czy ambitnym studentem szkoły architektonicznej lub artystycznej – ten konkurs jest dla ciebie. Przed uczestnikami nie lada wyzwanie – zaprojektować nowatorski, zgodny z dzisiejszym stanem techniki, model schodów z poręczami w nowym systemie powtarzalnych modułów.

W projekcie organizowanym przez Rintal Polska liczy się oryginalność i niekonwencjonalne podejście do aranżacji wnętrza. Zadaniem, z którym przyjdzie się zmierzyć uczestnikom rywalizacji, jest zaprojektowanie modułowego rozwiązania schodów zabiegowych wraz z poręczami. Przed projektantami zadanie stworzenia uniwersalnego elementu konstrukcji, który pozwoli na swobodne kształtowanie różnych wariantów zabiegu schodów.

Zarówno schody, jak i poręcze powinny charakteryzować się uniwersalnością i funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań, a co za tym idzie modułowością. Istotną cechą projektu ma być zarówno jego innowacyjność, jak i rodzaj zastosowanych materiałów.

Przy ocenie prac konkursowych jury zwróci uwagę na trafność zaproponowanego rozwiązania, a także techniczne możliwości jego realizacji.

Skład jury konkursowego:

• dr hab. art. malarz Jan Buczkowski, Dziekan ds. Twórczości Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej• dr inż. arch. Andrzej Rożeński Zakład Architektury Mieszkaniowej Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej• prof. Andrzej PniewskiKatedra Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku• Wojciech SzymańskiPrezes Zarządu Rintal Polska Sp. z o.o.• Bogdan FiwekDyrektor Techniczny Rintal Polska Sp. z o.o.• Olga Kisiel-KonopkaMarketing manager Wydawnictwa Te-Jot• Anna ŻmijewskaRedaktor działu technika Architektura-Murator

Nagrodą główną w konkursie jest 6 tysięcy złotych. 2,5 oraz 1,5 tysiąca złotych przypadnie osobom, które zajmą kolejno drugie i trzecie miejsce.

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 1 października 2011 r. wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.rintal.pl/konkurs. Prace należy wysyłać do 30 października 2011 r. na adres:

Rintal Polska sp z o.o.ul. 30 Stycznia 4383-110 Tczew

Ogłoszenie wyników nastąpi 26 listopada 2011 r.

Regulamin i więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie www.rintal.pl/konkurs. Zapytania składać można na adres konkurs@rintal.pl do 30 września 2011 r. Patronami medialnymi konkursu są miesięczniki "Architektura-Murator" oraz Weranda.

fotka z /zdjecia/PLAKAT_RINTAL_KONKURS_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury