Architektura MuratorKonkursyKonkurs na siedzibę Wydziału Psychologii UW - wyniki

Konkurs na siedzibę Wydziału Psychologii UW - wyniki

Pierwsza nagroda w konkursie na nowy budynek wydziału, który ma stanąć na kampusie Ochota, przypadła pracowni Piotr Bujnowski Architekt we współpracy z Projekt Praga.

Nowy budynek ma stanąć w obrębie ulic Żwirki i Wigury, Banacha oraz Pasteura; jego lokalizacja ma ułatwić badania interdyscyplinarne ze względu na bliskość innych wydziałów uniwersytetu. Nowa siedziba wydziału ma powstać w ramach wieloletniego programu inwestycji Uniwersytetu Warszawskiego.

Nagrodzone prace:

I nagroda - Piotr Bujnowski Architekt & Projekt Praga

II nagroda - Marek Budzyński Architekt

III nagroda - Are Stiasny/Wacławek

Wyróżnienia - JEMS Architekci, WXCA

Autorzy trzech zwycięskich projektów zostali zaproszeni do negocjacji, po których zakończeniu zostanie wybrana jedna z koncepcji.

Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.
Polski pojazd elektryczny: zaprojektuj nowe nadwozie dla Triggo. Konkurs na projekt polskiego pojazdu elektrycznego Firma Triggo ogłasza konkurs na projekt nadwozia nowego polskiego pojazdu elektrycznego. Organizatorzy czekają między innymi na koncepcje Triggo w wersjach cabrio, cargo bądź kombi.
Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.
Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.