Konkurs studencki: wygraj staż w Danii z firmą Velux
W piętnastej edycji konkursu nagrodą jest dwumiesięczny staż w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy. Zgłoszenia można przesyłać do 27 maja 2018.
Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie na adres architekci@velux.pl list motywacyjny i CV w języku angielskim, list polecający przedstawiciela wydziału (prowadzącego, wykładowcy etc.) w języku polskim lub angielskim oraz portfolio. Po zweryfikowaniu aplikacji jury wybierze kandydatów, którzy przejdą do drugiego etapu konkursu - rozmów kwalifikacyjnych, które odbędą się 14 czewca w Warszawie.
Zwycięzcy przypadnie dwumiesięczna praktyka (1 sierpnia–28 września 2018) w duńskim biurze firmy, w Hørsholm koło Kopenhagi. Będzie to okazja do zdobycia wiedzy na temat architektonicznych rozwiązań ekologicznych, energooszczędnych i wykorzystujących światło dzienne. Laureaci poprzednich edycji uczestniczyli między innymi w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także kieszonkowe ustalone przez organizatora.
SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wybrały najlepsze projekty studenckie 2020 roku. Międzynarodowe jury przyznało Grand Prix oraz pięć wyróżnień. Prezentujemy laureatów Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA-SARP.
Trwa kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, tym razem pod nazwą Spatium i w wersji hybrydowej, częściowo odbywającej się on-line. Tradycyjnie towarzyszą jej rozmowy tutorskie, wystawy i praca twórcza, ale po raz pierwszy – ogólnopolski konkurs studencki.
Władze Poznania zwróciły się do studentów architektury w całym kraju z propozycją zaprojektowania nowej zabudowy i aranżacji placu Wiosny Ludów. Wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu posłużą miastu do dalszych prac planistycznych.
Z okazji 25-lecia „A-m” redakcja zaprosiła trzech architektów, by zmierzyli się z pojęciem niemożliwości i poprzez symboliczną instalację spróbowali wyrazić istotę swoich zmagań w architekturze. W ten sposób w trzech polskich miastach stanęły Obiekty Niemożliwe autorstwa Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Ich budowie towarzyszył specjalny konkurs studencki zorganizowany wspólnie z firmą Zumtobel.
Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.
Z okazji 25-lecia redakcja „Architektury-murator” wraz z firmą Zumtobel organizuje konkurs studencki na oświetlenie jednego z trzech Obiektów Niemożliwych. Pula nagród wynosi 10 000 zł, w tym Grand Prix 7000 zł. Rejestracja do 28 października!