Architektura MuratorKonkursyKonkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2019 – nabór zgłoszeń

Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2019 – nabór zgłoszeń

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłasza nabór zgłoszeń do Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2019. Jak co roku wybrany zostanie najciekawszy tekst teoretyczny dotyczący relacji architektury i kultury oraz najlepszy architektoniczny pomysł na poprawę jakości przestrzeni publicznej. Zgłoszenia do 7 stycznia 2020 roku.

Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2019 – ruszył nabór zgłoszeń
Fragment pracy Oddział Warszawa, proj. Agnieszka Dąbek, główna nagroda w konkursie PRAKTYKA 2018
Dorte Mandrup w Warszawie Gościem kolejnego spotkania z cyklu Od wizji do projektu będzie duńska architektka Dorte Mandrup, autorka takich realizacji jak Wadden Sea Centre w Ribe czy Salling Tower w Aarhus. Na wykład zapraszają Fundacja im. Stefana Kuryłowicza oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.
Oddział Warszawa: 9 scen z miejskiego życia seniora Publikujemy film Agnieszki Dąbek, laureatki stypendium PRAKTYKA 2018, ukazujący wizję miasta przyszłości dostosowanego do potrzeb starzejącego się społeczeństwa.
Konkurs TEORIA i stypendium PRAKTYKA 2018 – wyniki Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła wyniki Konkursu TEORIA i stypendium PRAKTYKA 2018. Nagrodzono Zofię Zuchowicz i Małgorzatę Neumann za zwrócenie uwagi na kulturotwórczą rolę nieużytków oraz Agnieszkę Dąbek za wizję miasta dostosowanego do potrzeb starzejącego się społeczeństwa.
Architekt a inni uczestnicy procesu inwestycyjnego – ankieta Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza architektów do wypełnienia krótkiej ankiety na temat współpracy z przedstawicielami różnych stron biorących udział w procesie inwestycyjnym. Wyniki posłużą m.in. do sformułowania wniosków dotyczących modelu komunikacji zawodowej architektów.