Architektura MuratorKonkursyKonkursy architektoniczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014

Konkursy architektoniczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014

Celem konkursów architektonicznych organizowanych przez wrocławski SARP jest promowanie dokonań młodych architektów, dobrych rozwiązań z zakresu przestrzeni publicznej oraz architektury wnętrz i dizajnu. Konkursy odbywają się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław zaprasza do udziału w konkursach architektonicznych organizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury:

Konkurs architektoniczny "Superwizja" dla młodych projektantów (do 35 roku życia)

Konkurs Superwizja skierowany jest do młodych architektów z regionu Dolnego Śląska, autorów ciekawych projektów, które pozostają w sferze przemyśleń, manifestów i wizji architektonicznych. Zadaniem konkursu jest wybór najlepszych PORTFOLIO, na które składają się prace wykonane w ciągu 5 lat poprzedzających edycję konkursu, a nie nagrodzone bądź wyróżnione w poprzednich edycjach.

Zgłoszenia należy składać do 8 lipca 2014, godz. 15.00; szczegółowy regulamin konkursu Superwizja

Konkurs architektoniczny "Wnętrze & Dizajn 2014"

W konkursie wyłonione zostaną najlepsze wnętrza, a także elementy wyposażenia spośród obiektów zrealizowanych Dolnego Śląska w ciągu 3 lat poprzedzających edycję konkursu i nie zgłoszonych do poprzedniej edycji.

Zgłoszenia należy składać do 8 lipca 2014, godz. 15.00; szczegółowy regulamin konkursu Wnętrze & Dizajn 2014

Konkurs architektoniczny "Przyjazna przestrzeń publiczna"

Celem konkursu jest promowanie jakości przestrzeni publicznej, obiektów lub zespołów obiektów współtworzących przestrzeń oraz rewaloryzacji obiektów, zespołów i terenów, a także przykładów architektury krajobrazu jako szczególnie interesujących dokonań twórczych w zakresie kształtowania ładu przestrzennego. W obecnej edycji Festiwal realizowany jest pod hasłem MIASTO W RUCHU. Celem i zadaniem konkursu jest wybór najlepszych realizacji w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej spośród przykładów, które zostały zakończone w ciągu ostatnich 5 lat poprzedzających edycję konkursu, zrealizowanych na terenie Dolnego Śląska i nie nagrodzonych bądź wyróżnionych w poprzednich edycjach.

Zgłoszenia należy składać do 6 lipca 2014, godz. 15.00; szczegółowy regulamin konkursu Przyjazna przestrzeń publiczna

Naturalne światło we współczesnej architekturze. Międzynarodowy konkurs architektoniczny Otwarty konkurs architektoniczny Daylight spaces 2014 promuje wykorzystanie światła słonecznego we współczesnych budynkach. Termin rejestracji mija 21 sierpnia 2014
Młode projektantki zwyciężyły w konkursie architektonicznym na koncepcję osiedla mieszkaniowego w Bielanach Wrocławskich Katarzyna Lechowska, Aleksandra Rutecka-Blimke i Anna Zachariasz zwyciężyły w konkursie architektonicznym na projekt osiedla mieszkaniowego w Bielanach Wrocławskich. Autorki zaproponowały budowę kameralnych budynków jednoklatkowych w otoczeniu zieleni oraz ciekawe rozwiązanie przestrzeni wspólnych. Niestety, praca nie została skierowana do realizacji
Najlepsze przestrzenie publiczne Europy: znamy wyniki European Prize for Urban Public Space 2022 Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie ogłosiło zwycięzcę European Prize for Urban Public Space 2022: najważniejszego międzynarodowego konkursu honorującego wyjątkowe przestrzenie publiczne w Europie. Grand Prix przypadło odbudowie kolejnego odcinka kanału Catharijnesingel, przez kilkadziesiąt lat ukrytego pod powierzchnią ulic w centrum Utrechtu.
Nowy park kieszonkowy w Bytomiu: wielofunkcyjna strefa w centrum miasta Na jednym z podwórek w centrum Bytomia powstał nietypowy park kieszonkowy. Autorki nawiązały do przemysłowej historii miasta, tworząc wielofunkcyjną przestrzeń o industrialnym charakterze. W projekcie wykorzystały cegłę rozbiórkową, stalowe dwuteowniki i beton architektoniczny, a całość uzupełniły szpalerami brzóz oraz kompozycją krzewów i traw ozdobnych.
Najlepsze przestrzenie publiczne według TUP: 2022 Towarzystwo Urbanistów Polskich po raz szesnasty wybrało najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Jury przyznało w sumie 9 nagród i 11 wyróżnień w sześciu konkursowych kategoriach.
Nowe ławki Pawła Grobelnego w stolicy hiszpańskiego regionu La Rioja Przed ratuszem miasta Logroño w północnej Hiszpanii stanęły nowe ławki autorstwa polskiego projektanta Pawła Grobelnego. Prosta, minimalistyczna konstrukcja dopełnia architekturę budynku zaprojektowanego w latach 70. przez słynnego hiszpańskiego architekta Rafaela Moneo.
Nowe interwencje w przestrzeni Gdyni Poznaliśmy pierwsze efekty tegorocznego Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej organizowanego w Gdyni przez stowarzyszenie Traffic Design. W przestrzeni miasta pojawiła się m.in. instalacja Comb autorstwa kolektywu The New Raw z Rotterdamu czy 5-metrowy mural studia Thonik z Amsterdamu.
Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.