Architektura MuratorKonkursyLECHSTARTER 2018 – jakie inicjatywy odmienią w tym roku polskie miasta. Ty zdecyduj!

LECHSTARTER 2018 – jakie inicjatywy odmienią w tym roku polskie miasta. Ty zdecyduj!

W tym roku o granty w wysokości 50 000 i 100 0000 zł walczy niemal 50 projektów z całej Polski. Jeszcze tylko do 17 maja można oddać głos na wybraną inicjatywę.

LECHSTARTER 2018 – jakie inicjatywy odmienią w tym roku polskie miasta. Ty zdecyduj!

Mobilne meble dla Poznania, przystań w Opolu, bulodrom we Wrocławiu i kino samochodowe we Włocławku to tylko niektóre z blisko 50 projektów, które walczą w tym roku o dotacje w programie LECHSTARTER. Decyzja, które z nich zostaną zrealizowane leży teraz w rękach internautów. Do 17 maja na stronie www.lechstarter.pl można oddać głos na wybraną inicjatywę. To ostatnia szansa, by przyczynić się do powstania nowych przestrzeni publicznych, inicjatyw kulturalnych czy przydatnych rozwiązań w swoich miastach!

LECHSTARTER to ogólnopolski program grantowy organizowany przez markę Lech Premium we współpracy z łódzką fundacją Urban Forms. Można było do niego zgłaszać projekty, których celem jest poprawa jakości przestrzeni publicznych, integracja lokalnych społeczności bądź tworzenie nowych miejsc i atrakcji dla mieszkańców. Od 2016 roku dzięki konkursowi udało się zrealizować aż 40 tego typu inicjatyw, w tym wielokrotnie opisywany na naszych łamach Sąsiedzki Ogród Kultury w Szczecinie.

Więcej informacji oraz głosowanie tu.

PRZESTRZEŃ Jakuba Szczęsnego – modułowa strefa spotkań w Twoim mieście! W ramach programu LECHSTARTER biuro SZCZ Jakuba Szczęsnego opracowało uniwersalny projekt wielofunkcyjnej strefy aktywizującej lokalne społeczności. O tym, gdzie obiekty zostaną zrealizowane zdecydują sami mieszkańcy!