Architektura MuratorKonkursyMałopolski Ogród Sztuki i CINiBA w finale konkursu ARCHDAILY. Głosuj i wygraj iPada

Małopolski Ogród Sztuki i CINiBA w finale konkursu ARCHDAILY. Głosuj i wygraj iPada

Małopolski Ogród Sztuki oraz CINiBA zostały zakwalifikowane do finału konkursu ARCHDAILY - Building of the Year 2012; zwycięzca wyłoniony zostanie w internetowym plebiscycie

Małopolski Ogród Sztuki - multimedialne centrum kultury z niezwykłą fasadą projektu Krzysztofa Ingardena
Małopolski Ogród Sztuki, multimedialne centrum kultury, projekt Krzysztof Ingarden. W projekcie użyto profile aluminiowe Fasada 50 firmy Yawal
Fot.: Krzysztof Ingarden

Małopolski Ogród Sztuki, zaprojektowany przez pracownię Ingarden & Ewý, znalazł się w gronie 5 finalistów konkursu ARCHDAILY - Building of the Year 2012 w kategorii obiektów kultury. W finałowej piątce znalazły się również:

Platform of Arts and Creativity/ Centrum sztuki w portugalskim mieście Guimaraes. Autorzy: Pitagoras Arquitectos
Convent de Sant Francesc / Klasztor pod wezwaniem świętego Franciszka z Asyżu, Santpedor, Hiszpania. Autor: David Closes
Academie MWD Dilbeek / Akademia MVD (teatr, taniec, muzyka), Belgia. Autor: Carlos Arroyo
Daeyang Gallery and House / Galeria i dom Daeyang, Korea Południowa, okolice Seulu. Autorzy: Steven HollArchitects

CINiBA, autorstwa architektów z pracowni HS99, zgłoszona została w kategorii Muzea i Biblioteki
W tej kategorii do finału dotarły również

Perot Museum of Nature and Science / Muzeum przyrody i nauki w Dallas w Teksasie, USA Autorzy: Morphosis
Ordos Art & City Museum / Muzeum miejskie i muzeum sztuki w Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny. Autorzy: MAD Architects
Eli & Edythe Broad Art Museum / Muzeum na Uniwersytecie Michigan w East Lansing, USA.  Autorzy: Zaha Hadid Architects
Städel Museum - Städelsches Kunstinstitut und Städtische Galerie / Muzeum sztuki we Frankfurcie nad Menem. Autorzy: Schneider + Schumacher

W czwartej edycji konkursu Building of the Year 2012 udział wzięło przeszło 3000 obiektów z całego świata. Trzydziestego stycznia 2012 organizatorzy konkursu ogłosili listę obiektów nominowanych w 14 kategoriach konkursowych (m.in. obiekty sakralne, sportowe, domy, muzea i biblioteki, budynki biurowe...).
Do 14 lutego na stronie http://www.archdaily.com/building-of-the-year/2012/ internauci głosować mogą na wybrane obiekty. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane zostaną nagrody:
- 2 iPady Mini trafią do internautów, którzy oddadzą głos na zwycięzcę plebiscytu,
- 2 iPady  4 generacji otrzymają osoby, których faworyt zajmie drugie miejsce

Nominacje w konkursie Archdaily. Małopolski Ogród Sztuki
Małopolski Ogród Sztuki - multimedialne centrum kultury z niezwykłą fasadą projektu Krzysztofa Ingardena
Małopolski Ogród Sztuki, multimedialne centrum kultury, widok od ulicy Rajskiej, projekt Krzysztof Ingarden
Fot.: Krzysztof Ingarden
CINiBA - Koszalin; elewacja
Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.