Architektura MuratorKonkursyMiedź we współczesnej architekturze i wzornictwie. Konkurs dla projektantów

Miedź we współczesnej architekturze i wzornictwie. Konkurs dla projektantów

Rozpoczął się międzynarodowy konkurs Copper and the Home. Włoski Instytut Miedzi zaprasza młodych projektantów i studentów wzornictwa do tworzenia nowych form użytkowych z miedzi. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2014.

Prohibition Kit. Autor: Francesco Morackini. Aparat do destylacji i wygodny zestaw naczyń kuchennych w jednym
Prohibition Kit. Autor: Francesco Morackini. Aparat do destylacji i wygodny zestaw naczyń kuchennych w jednym...

W międzynarodowym konkursie mogą brać udział projektanci urodzeni po 1974 roku. Projektanci powinni uwzględnić zastosowanie miedzi lub jej stopów w pracach konkursowych, a sam przedmiot powinien nadawać się do produkcji przemysłowej. Przedmioty użytkowe i ozdobne mogą być przeznaczone do wykorzystania w domu, albo biurze, sklepie, szpitalu czy budynku publicznym. Organizatorzy konkursu pozostawiają projektantom swobodę w wyborze tematu – w międzynarodowym konkursie mogą być prezentowane meble, grzejniki, lampy, wazony, ramki na obrazy czy elementy instalacji hydraulicznych. 

W 2013 w konkursie Copper and the Home nagrodzony został  Polak, Michał Holcer. Projekt studenta Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, B-side to  kran wykonany z miedzi, który jednocześnie podaje mydło oraz wodę. Projekt został wyróżniony za innowacyjne wykorzystanie miedzi w celu podwyższenia standardu higieny w toaletach w miejscach publicznych.

Nagrody w międzynarodowym konkursie projektowym
w kategorii profesjonalnej
I nagroda – 4000 euro
II nagroda – 2500 euro
w kategorii studenckiej
I nagroda – 1500 euro

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 września 2014 roku. W gronie jurorów międzynarodowego konkursu znajda się  architekt Marco Ferreri, architekt i projektant Roberto Paoli, architekt i krytyk dizajnu Marco Romanelli.

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i regulamin konursu: www.copperconcept.org >>

Kran B-side
Bateria umywalkowa B-side, wykonana ze stopu miedzi, została nagrodzona w ubiegłorocznej edycji międzynarodowego konkursu.
Współczesna architektura Włoch. Czarna wieża w Wenecji Obok mostu Santiago Calatravy, w sąsiedztwie placu Piazzale Roma powstał smukły biurowiec, pokryty czarną miedzianą blachą - nowa siedziba weneckiego sądu. Projekt pracowni architektonicznej C+S Architects zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym
Miedziany dom w Madrycie: miedź na elewacji, dachu i we wnętrzach. Clip House Clip House - Dom Spinacz - zawdzięcza nazwę charakterystycznej elewacji z miedzi, betonu i szkła. Jej kształt przypomina nieco położony na boku spinacz. Zaprojektowany przez Bernalte-Leon y Asociados dom powstał na północnych przedmieściach Madrytu
Po Bauhausie – prototypowanie przyszłości Obchodom stulecia Bauhausu towarzyszy konkurs na innowacyjne prototypy i wdrożone projekty, dzięki którym świat może stać się lepszym miejscem do życia.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Śląski Czerwiec Projektowy 2017 Dobry dizajn ma na Śląsku długą tradycję. O tym, jaką przywiązuje się do niego wagę, świadczy Śląski Czerwiec Projektowy, którego czwarta edycja niebawem się rozpocznie.
Dizajn dla elektronowego mózgu Tworząca podstawy polskiego przemysłu komputerowego firma Elwro współpracowała z najlepszymi wrocławskimi plastykami i projektantami. By obejrzeć dizajn w służbie pierwszych elektronowych mózgów należy wybrać się do galerii BWA we Wrocławiu.
Rzeczy Wspólne. Festiwal Architektury i Wzornictwa TORMIAR Druga edycja toruńskiego Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR poświęcona jest powojennym spółdzielniom artystycznym.
Dobrą rzecz zaprojektuj. Konkurs na projekt przydatnego prezentu Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” ogłosiła jednoetapowy konkurs na projekt nowego produktu marki WellDone®.