Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs architektoniczny AUTHENTICITY. Pomysły na rozwój urbanistyczny Kijowa

Międzynarodowy konkurs architektoniczny AUTHENTICITY. Pomysły na rozwój urbanistyczny Kijowa

W międzynarodowym konkursie architektonicznym na pomysły dotyczące rozwóju przestrzeni publicznej i urbanistyki Kijowa mogą brać udział architekci i eksperci z zakresu rozwoju miast. Organizatorem konkursu jest festiwal CANactions

Konkurs architetkoniczny Authenticity

Celem międzynarodowego konkursu architektonicznego jest zebranie pomysłów, które mogą przyczynić się do polepszenia warunków życia w Kijowie poprzez stworzenie nowych ram dla przestrzeni publicznej oraz wykorzystanie uwolnionej w ciągu ostatnich rewolucyjnych wydarzeń energii dla wspierania demokratycznych przemian w mieście.

W konkursie mogą brać udział architekci, urbaniści, eksperci z zakresu rozwoju miast. Mile widziane są również zespoły interdyscyplinarne. Oficjalnym językiem konkursu jest angielski.

W skład konkursowego jury wchodzą:

Ai Weiwei – chiński artysta współczesny
Heribert Wolfmayer – architekt, założyciel biura architektonicznego Heri&Salli, Wiedeń, Austria
Stefano Regazzo – architekt, urbanista, członek kolektywu architektonicznego Orizzontale, Rzym, Włochy
Marc Jay – architekt, założyciel We architecture, Kopenhaga, Dania
Bon Cerkes – profesor, dyrektor Instytutu Architektury we Lwowie, Ukraina
Haris Piplas – badacz i wykładowca, koordynator badań nad Europą Wschodnią w miejskim Think Tanku, ETH Zurych, Szwajcaria
Siergiej Tselovalnic – kierownik departamentu urbanistyki i architektury, architekt miasta Kijowa, Ukraina

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

Ostateczny termin rejestracji: 17 marca 2014, 18:00. UWAGA: Termin rejestracji został wydłużony do 25 kwietnia, 18:00 (17:00 czasu polskiego).
Opłata rejestracyjna: 38 $
Ostateczny termin nadsyłania projektów: 27 kwietnia 2014, 00:00 (23:00 czasu polskiego).

I nagroda 3000$
II nagroda 1500$
III nagroda 500$
nagroda specjalna sponsora konkursu
6 honorowych wyróżnień

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie festiwalu CANactions: canactions.com/en/canactions-2014 >>
Pytania w języku angielskim można kierować na adres: ideacompetition2014@gmail.com

Miasto tysiąca pomostów. BudCud zwycięzcą konkursu na rewitalizację zbiornika wodnego w Woroneżu Krakowska pracownia BudCud zdobyła pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie ideowym na opracowanie strategii rewitalizacji zbiornika wodnego w Woroneżu. Zwycięska koncepcja zakłada stworzenie eko-nabrzeża, które stanie się nowym wielofunkcyjnym centrum miasta
Projekt pracowni BudCud w finale konkursu na zagospodarowanie kijowskich wysp Przygotowana przez BudCud koncepcja ekologicznego zagospodarowania kijowskich wysp znalazła się wraz z siedmioma innymi projektami w ścisłym finale otwartego międzynarodowego konkursu  “CONCEPT OF RESERVATION AND DEVELOPMENT OF KYIV ISLANDS"
Najlepsze przestrzenie publiczne według TUP: 2020 Towarzystwo Urbanistów Polskich po raz czternasty wybrało najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. Grand Prix otrzymał wieloaspektowy projekt zagospodarowania dawnych kamieniołomów Kadzielnia i Wietrznia w Kielcach autorstwa 2Gstudio i PC Architektura.
Plac Matejki w Krakowie: reprezentacyjna przestrzeń przyjazna mieszkańcom Plac Matejki w Krakowie, otoczony gmachami Akademii Sztuk Pięknych, Dyrekcji Kolei i Narodowego Banku Polskiego, stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w przestrzeni miasta. O jego znaczeniu i współczesnej funkcji rozmawiamy z architektem Piotrem Orzeszkiem z pracowni Stvosh, który 12 lat temu przeprowadził gruntowna modernizację placu.
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego znajduje się w Cieszynie! W 21. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego zwyciężyło Open Air Museum w Cieszynie projektu biura RS+ Robert Skitek. Jury nagrodziło też rewitalizację zabytkowej Pływalni miejskiej w Siemianowicach Śląskich autorstwa Renaty Gradzik i Bogdana Skurowskiego.
Strefa Aktywności / Chorzów Wielofunkcyjna strefa rekreacyjna to przykład działań prowadzących do integracji przestrzeni kampusu uniwersyteckiego z miastem. O nowej realizacji biura SLAS architekci pisze Justyna Swoszowska.
Marlena Wolnik o Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku [FILM] W tym projekcie najważniejsza nie jest architektura, ale to, do czego prowokuje. Mam nadzieję, że powstałe budynki będą żyły własnym życiem, w każdej z kilku planowanych lokalizacji w inny sposób. O realizacji Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiada Marlena Wolnik z pracowni MWArchitekci.
Architektura Kryzysu Klimatycznego: dyskusja on-line Kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Koło Zrównoważonej Architektury OW SARP zaprasza na dyskusję Eko-aktywna przestrzeń miejska.