Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs architektoniczny AUTHENTICITY. Pomysły na rozwój urbanistyczny Kijowa

Międzynarodowy konkurs architektoniczny AUTHENTICITY. Pomysły na rozwój urbanistyczny Kijowa

W międzynarodowym konkursie architektonicznym na pomysły dotyczące rozwóju przestrzeni publicznej i urbanistyki Kijowa mogą brać udział architekci i eksperci z zakresu rozwoju miast. Organizatorem konkursu jest festiwal CANactions

Konkurs architetkoniczny Authenticity

Celem międzynarodowego konkursu architektonicznego jest zebranie pomysłów, które mogą przyczynić się do polepszenia warunków życia w Kijowie poprzez stworzenie nowych ram dla przestrzeni publicznej oraz wykorzystanie uwolnionej w ciągu ostatnich rewolucyjnych wydarzeń energii dla wspierania demokratycznych przemian w mieście.

W konkursie mogą brać udział architekci, urbaniści, eksperci z zakresu rozwoju miast. Mile widziane są również zespoły interdyscyplinarne. Oficjalnym językiem konkursu jest angielski.

W skład konkursowego jury wchodzą:

Ai Weiwei – chiński artysta współczesny
Heribert Wolfmayer – architekt, założyciel biura architektonicznego Heri&Salli, Wiedeń, Austria
Stefano Regazzo – architekt, urbanista, członek kolektywu architektonicznego Orizzontale, Rzym, Włochy
Marc Jay – architekt, założyciel We architecture, Kopenhaga, Dania
Bon Cerkes – profesor, dyrektor Instytutu Architektury we Lwowie, Ukraina
Haris Piplas – badacz i wykładowca, koordynator badań nad Europą Wschodnią w miejskim Think Tanku, ETH Zurych, Szwajcaria
Siergiej Tselovalnic – kierownik departamentu urbanistyki i architektury, architekt miasta Kijowa, Ukraina

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

Ostateczny termin rejestracji: 17 marca 2014, 18:00. UWAGA: Termin rejestracji został wydłużony do 25 kwietnia, 18:00 (17:00 czasu polskiego).
Opłata rejestracyjna: 38 $
Ostateczny termin nadsyłania projektów: 27 kwietnia 2014, 00:00 (23:00 czasu polskiego).

I nagroda 3000$
II nagroda 1500$
III nagroda 500$
nagroda specjalna sponsora konkursu
6 honorowych wyróżnień

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie festiwalu CANactions: canactions.com/en/canactions-2014 >>
Pytania w języku angielskim można kierować na adres: ideacompetition2014@gmail.com

Miasto tysiąca pomostów. BudCud zwycięzcą konkursu na rewitalizację zbiornika wodnego w Woroneżu Krakowska pracownia BudCud zdobyła pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie ideowym na opracowanie strategii rewitalizacji zbiornika wodnego w Woroneżu. Zwycięska koncepcja zakłada stworzenie eko-nabrzeża, które stanie się nowym wielofunkcyjnym centrum miasta
Projekt pracowni BudCud w finale konkursu na zagospodarowanie kijowskich wysp Przygotowana przez BudCud koncepcja ekologicznego zagospodarowania kijowskich wysp znalazła się wraz z siedmioma innymi projektami w ścisłym finale otwartego międzynarodowego konkursu  “CONCEPT OF RESERVATION AND DEVELOPMENT OF KYIV ISLANDS"
Zielone śródmieście we Włocławku coraz bliżej realizacji Nowy „zielony korytarz” połączy park Łokietka z usytuowanym w samym centrum Włocławka placem Wolności. Projekt ponad 700-metrowego ciągu zieleni i różnych stref aktywności opracowało Małeccy Biuro Projektowe.
Cztery lekcje od Aliny Scholz dla burmistrzów Zakliczyna, Kutna, Leżajska oraz innych miast, gdzie w wakacje można usmażyć jajko na betonowym rynku Dyskusja nad opacznie rozumianą modernizacją rynków i placów trwa kolejny sezon. Inicjatorki Balu architektek tym razem przygotowały krótki poradnik dla decydentów: „Cztery lekcje od Aliny Scholz, wybitnej, polskiej architektki krajobrazu, dla burmistrzów Zakliczyna, Kutna, Leżajska oraz innych miast, gdzie można w wakacje usmażyć jajko na betonowym rynku”.
Plac Pięciu Rogów: miejska oaza, betonowa pustynia czy zwornik łączący różne przestrzenie i funkcje miasta? Po sześciu latach od rozstrzygnięcia konkursu oficjalnie otwarto tzw. plac Pięciu Rogów u zbiegu ul. Chmielnej, Zgoda, Szpitalnej i Brackiej w Warszawie. Realizacja pracowni WXCA i Kacpra Ludwiczaka budzi sprzeczne opinie, od pochwał za stworzenie nowego salonu miasta, po krytykę za niewielką ilość zieleni.
Plaża Romantyczna w warszawskim Wawrze Dla projektantów najważniejszą wartością miejsca był jego naturalny charakter. Do przekształceń użyli języka stworzonego przez przyrodę. O nowej realizacji pracowni projektowej Karola Żurawskiego pisze Jerzy S. Majewski.
SORRY: Rajkowska przeciw łamaniu praw migrantów Przy poznańskiej Kaponierze powstał betonowy mur z odłamkami szkła na szczycie. To instalacja SORRY Joanny Rajkowskiej. Rzeźba nawiązuje do muru budowanego na granicy polsko-białoruskiej.
Pamięci mieszkańców getta: nowy monument na cmentarzu żydowskim w Warszawie Jeden z największych masowych grobów w Europie otrzymał nową oprawę. Na cmentarzu żydowskim w Warszawie, w miejscu spoczynku tysięcy mieszkańców getta, powstało przejmujące założenie pomnikowe według projektu biura Archiworks.