Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs architektoniczny AUTHENTICITY. Pomysły na rozwój urbanistyczny Kijowa

Międzynarodowy konkurs architektoniczny AUTHENTICITY. Pomysły na rozwój urbanistyczny Kijowa

W międzynarodowym konkursie architektonicznym na pomysły dotyczące rozwóju przestrzeni publicznej i urbanistyki Kijowa mogą brać udział architekci i eksperci z zakresu rozwoju miast. Organizatorem konkursu jest festiwal CANactions

Konkurs architetkoniczny Authenticity

Celem międzynarodowego konkursu architektonicznego jest zebranie pomysłów, które mogą przyczynić się do polepszenia warunków życia w Kijowie poprzez stworzenie nowych ram dla przestrzeni publicznej oraz wykorzystanie uwolnionej w ciągu ostatnich rewolucyjnych wydarzeń energii dla wspierania demokratycznych przemian w mieście.

W konkursie mogą brać udział architekci, urbaniści, eksperci z zakresu rozwoju miast. Mile widziane są również zespoły interdyscyplinarne. Oficjalnym językiem konkursu jest angielski.

W skład konkursowego jury wchodzą:

Ai Weiwei – chiński artysta współczesny
Heribert Wolfmayer – architekt, założyciel biura architektonicznego Heri&Salli, Wiedeń, Austria
Stefano Regazzo – architekt, urbanista, członek kolektywu architektonicznego Orizzontale, Rzym, Włochy
Marc Jay – architekt, założyciel We architecture, Kopenhaga, Dania
Bon Cerkes – profesor, dyrektor Instytutu Architektury we Lwowie, Ukraina
Haris Piplas – badacz i wykładowca, koordynator badań nad Europą Wschodnią w miejskim Think Tanku, ETH Zurych, Szwajcaria
Siergiej Tselovalnic – kierownik departamentu urbanistyki i architektury, architekt miasta Kijowa, Ukraina

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

Ostateczny termin rejestracji: 17 marca 2014, 18:00. UWAGA: Termin rejestracji został wydłużony do 25 kwietnia, 18:00 (17:00 czasu polskiego).
Opłata rejestracyjna: 38 $
Ostateczny termin nadsyłania projektów: 27 kwietnia 2014, 00:00 (23:00 czasu polskiego).

I nagroda 3000$
II nagroda 1500$
III nagroda 500$
nagroda specjalna sponsora konkursu
6 honorowych wyróżnień

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie festiwalu CANactions: canactions.com/en/canactions-2014 >>
Pytania w języku angielskim można kierować na adres: ideacompetition2014@gmail.com

Miasto tysiąca pomostów. BudCud zwycięzcą konkursu na rewitalizację zbiornika wodnego w Woroneżu Krakowska pracownia BudCud zdobyła pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie ideowym na opracowanie strategii rewitalizacji zbiornika wodnego w Woroneżu. Zwycięska koncepcja zakłada stworzenie eko-nabrzeża, które stanie się nowym wielofunkcyjnym centrum miasta
Projekt pracowni BudCud w finale konkursu na zagospodarowanie kijowskich wysp Przygotowana przez BudCud koncepcja ekologicznego zagospodarowania kijowskich wysp znalazła się wraz z siedmioma innymi projektami w ścisłym finale otwartego międzynarodowego konkursu  “CONCEPT OF RESERVATION AND DEVELOPMENT OF KYIV ISLANDS"
Najlepsze przestrzenie publiczne Europy: znamy wyniki European Prize for Urban Public Space 2022 Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie ogłosiło zwycięzcę European Prize for Urban Public Space 2022: najważniejszego międzynarodowego konkursu honorującego wyjątkowe przestrzenie publiczne w Europie. Grand Prix przypadło odbudowie kolejnego odcinka kanału Catharijnesingel, przez kilkadziesiąt lat ukrytego pod powierzchnią ulic w centrum Utrechtu.
Nowy park kieszonkowy w Bytomiu: wielofunkcyjna strefa w centrum miasta Na jednym z podwórek w centrum Bytomia powstał nietypowy park kieszonkowy. Autorki nawiązały do przemysłowej historii miasta, tworząc wielofunkcyjną przestrzeń o industrialnym charakterze. W projekcie wykorzystały cegłę rozbiórkową, stalowe dwuteowniki i beton architektoniczny, a całość uzupełniły szpalerami brzóz oraz kompozycją krzewów i traw ozdobnych.
Najlepsze przestrzenie publiczne według TUP: 2022 Towarzystwo Urbanistów Polskich po raz szesnasty wybrało najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Jury przyznało w sumie 9 nagród i 11 wyróżnień w sześciu konkursowych kategoriach.
Nowe ławki Pawła Grobelnego w stolicy hiszpańskiego regionu La Rioja Przed ratuszem miasta Logroño w północnej Hiszpanii stanęły nowe ławki autorstwa polskiego projektanta Pawła Grobelnego. Prosta, minimalistyczna konstrukcja dopełnia architekturę budynku zaprojektowanego w latach 70. przez słynnego hiszpańskiego architekta Rafaela Moneo.
Nowe interwencje w przestrzeni Gdyni Poznaliśmy pierwsze efekty tegorocznego Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej organizowanego w Gdyni przez stowarzyszenie Traffic Design. W przestrzeni miasta pojawiła się m.in. instalacja Comb autorstwa kolektywu The New Raw z Rotterdamu czy 5-metrowy mural studia Thonik z Amsterdamu.
Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.