Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs architektoniczny na przebudowę placu w Tiranie

Międzynarodowy konkurs architektoniczny na przebudowę placu w Tiranie

Przedmiotem konkursu jest koncepcja przebudowy Placu Piramidy w stolicy Albanii Tiranie. Poszukiwana jest nowa tożsamość miejsca naznaczonego komunistyczną przeszłością. Do udziału w konkursie zaproszeni są studenci oraz architekci do 40 roku życia  

piramida w Tiranie, konkurs architektoniczny
Źródło: Tirana Architecture Week

Tydzień architektury w Tiranie (Tirana Architecture Week) oraz Ministerstwo Kultury Albanii zapraszają studentów architektury oraz  architektów, którzy nie przekroczyli 40 roku życia, do udziału w ideowym konkursie architektonicznym na projekt Placu Piramidy w Tiranie.

Centrum Tirany to miejsce, gdzie nakładają się na siebie różne okresy historii miasta. Obszar objęty konkursem zdominowany jest przez symbole komunistycznej przeszłości kraju. Najbardziej rozpoznawalnym elementem jest tu modernistyczne mauzoleum dyktatora Envera Hodży w formie piramidy.

Celem konkursu jest ożywienie placu, nadanie mu tożsamości oraz nowych funkcji. Uczestnicy powinni zaprezentować rozwiązania konceptualne (a nie techniczne), zapewnić łatwy dostęp dla pieszych oraz stworzyć połączenia przestrzenne pomiędzy miejscem i jego kontekstem.

Terminy i nagrody w konkursie architektonicznym:

do 15 września 2014 – rejestracji
do 26 września 2014 – składanie prac konkursowych
3 października 2014 – ogłoszenie zwycięzcy konkursu

I miejsce – 1.000 € oraz publikacja w magazynie A+P
II miejsce - 750 € oraz publikacja w magazynie A+P
II miejsce - 250 € oraz publikacja w magazynie A+P

Przyjmowane są zgłoszenia od osób indywidualnych oraz zespołów (do 5 osób). Opłata rejestracyjna wynosi 25 za zespół.

Szczegóły na stronie organizatora konkursu

51 koncepcji zagospodarowania Placu Małachowskiego w Warszawie 17 czerwca zakończono przyjmowanie prac na konkurs architektoniczny dotyczący Placu Małachowskiego w Warszawie. Zarząd Terenów Publicznych otrzymał ponad 50 propozycji modernizacji placu od architektów i urbanistów z Polski i ze świata. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w I połowie lipca 2014
Skały Tirany MVRDV zwycięzcą konkursu na koncepcję planu miejscowego w południowej Albanii z uwzględnieniem zielonego sąsiedztwa wokół jeziora Tirana.
Konkurs na zagospodarowanie terenów przy Roosevelta w Poznaniu Trwa dwuetapowy konkurs na projekt zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta w Poznaniu. W skład zespołu projektowego muszą wejść nie tylko architekci, ale też urbaniści. Składanie wniosków do 28 października.
Finał programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza – konkursu TEORIA i stypendium PRAKTYKA 2020 Już 4 listopada poznamy efekty pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. W programie premiera książki „Extra Muros” autorstwa Marcina Kitali i Zygmunta Maniaczyka oraz publiczna prezentacja projektu „PLASTOPIA” Sandry Przepiórkowskiej.
Art in Architecture: konkurs na najlepsze instalacje artystyczne we wnętrzach Trwa trzecia edycja Art in Architecture Festival. Wydarzeniu towarzyszy konkurs na najciekawsze instalacje artystyczne zrealizowane zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. W jury m.in. architekci Przemo Łukasik, Katarzyna Kuo Stolarska, Oskar Zięta i Witold Dudek.
Konkurs na projekt kładki i wieży widokowej w Augustowie Trwa konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Nettą w Augustowie. Zadaniem uczestników jest też zaproponowanie wieży widokowej z tężnią i parkiem ekologicznym.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2021 Poznaliśmy wyniki konkursu o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2021! W 23. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia Insomia za projekt kolejnego etapu osiedla Nowy Strzeszyn.
Konkurs na aranżację wystawy stałej Muzeum KL Plaszow Trwa konkurs na wykonanie koncepcji aranżacji plastycznej wystawy stałej w nowo utworzonym Muzeum – Miejscu Pamięci KL Plaszow. Ekspozycja zostanie zrealizowana w dwóch lokalizacjach: nowo projektowanym budynku Memoriału oraz zabytkowym obiekcie, tzw. Szarym Domu.