Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym

Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym

Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!

Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym

Syriusz to nowe osiedle, które władze Federacji Rosyjskiej wyodrębniły z części Soczi w grudniu 2020 roku. Na terenie tej nowej jednostki miejskiej znajduje się m.in. centrum olimpijskie zbudowane na igrzyska w 2014 roku, ale też zyskująca coraz większą renomę politechnika, od której osiedle wzięło zresztą nazwę. Syriusz w przyszłości stać się ma bowiem nowym ośrodkiem innowacji. Władze uczelni we współpracy z VEB.RF, państwową firmą inwestycyjną odpowiadającą m.in. za rozwój infrastruktury i produkcji przemysłowej na terenie Rosji, ogłosiły właśnie dwuetapowy konkurs architektoniczny na koncepcję nadmorskiej promenady w Syriuszu. Zadaniem uczestników jest przedstawienie pomysłów na zagospodarowanie bulwarów ciągnących się na długości 7,5 km u nabrzeży Morza Czarnego. Organizatorzy oczekują wielofunkcyjnej przestrzeni, umożliwiającej m.in. przeprowadzenie różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych, a jednocześnie nowej atrakcji i ikony Syriusza.

W 9-osobowym jury zasiadają Dmitrij Czernyszenko, wicepremier Federacji Rosyjskiej, Elena Szmelewa, szefowa fundacji Talent and Success, Igor Szuwałow, przewodniczący VEB.RF, Władimir Silkin, przewodniczący Rosyjskiej Federacji Żeglarskiej, a także architektka Alaina Filipa, współtwórczyni polityki rozwoju miasta Nicei, architektka Doriana Fuksas, współprowadząca Studio Fuksas, architekt krajobrazu Martin Rein Cano, współprowadzący biuro Topotek 1, Matthias Rudolph z firmy Transsolar oraz Michèle Larue-Charlus, szefowa projektu Bordeaux Métropole 2050. Patronat nad konkursem objęła moskiewska firma konsultingowa Strelka KB. Pula nagród wynosi 26 mln rubli (ok. 1,3 mln zł).  Zgłoszenia przyjmowane są do 3 września. Nazwy sześciu zespołów wybranych do II etapu zostaną podane 22 września. Ogłoszenie zwycięzcy planowane jest na początek grudnia 2021 roku. Więcej informacji na stronie https://sirius-veb-competition.com.

Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.
Konkurs Geberit 2023: trwa jubileuszowa edycja konkursu na projekt łazienki Wystartowała jubileuszowa, 25. edycja konkursu Geberit 2023 (dawniej konkurs KOŁO) dla studentów i młodych architektów. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji mobilnej toalety przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Konkurs na zagospodarowanie rynku w Raciborzu Katowicki oddział SARP we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz ogłosił właśnie konkurs na koncepcję zagospodarowania rynku w leżącej nad Odrą historycznej stolicy Śląska. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 6 marca