Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym

Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym

Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!

Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym

Syriusz to nowe osiedle, które władze Federacji Rosyjskiej wyodrębniły z części Soczi w grudniu 2020 roku. Na terenie tej nowej jednostki miejskiej znajduje się m.in. centrum olimpijskie zbudowane na igrzyska w 2014 roku, ale też zyskująca coraz większą renomę politechnika, od której osiedle wzięło zresztą nazwę. Syriusz w przyszłości stać się ma bowiem nowym ośrodkiem innowacji. Władze uczelni we współpracy z VEB.RF, państwową firmą inwestycyjną odpowiadającą m.in. za rozwój infrastruktury i produkcji przemysłowej na terenie Rosji, ogłosiły właśnie dwuetapowy konkurs architektoniczny na koncepcję nadmorskiej promenady w Syriuszu. Zadaniem uczestników jest przedstawienie pomysłów na zagospodarowanie bulwarów ciągnących się na długości 7,5 km u nabrzeży Morza Czarnego. Organizatorzy oczekują wielofunkcyjnej przestrzeni, umożliwiającej m.in. przeprowadzenie różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych, a jednocześnie nowej atrakcji i ikony Syriusza.

W 9-osobowym jury zasiadają Dmitrij Czernyszenko, wicepremier Federacji Rosyjskiej, Elena Szmelewa, szefowa fundacji Talent and Success, Igor Szuwałow, przewodniczący VEB.RF, Władimir Silkin, przewodniczący Rosyjskiej Federacji Żeglarskiej, a także architektka Alaina Filipa, współtwórczyni polityki rozwoju miasta Nicei, architektka Doriana Fuksas, współprowadząca Studio Fuksas, architekt krajobrazu Martin Rein Cano, współprowadzący biuro Topotek 1, Matthias Rudolph z firmy Transsolar oraz Michèle Larue-Charlus, szefowa projektu Bordeaux Métropole 2050. Patronat nad konkursem objęła moskiewska firma konsultingowa Strelka KB. Pula nagród wynosi 26 mln rubli (ok. 1,3 mln zł).  Zgłoszenia przyjmowane są do 3 września. Nazwy sześciu zespołów wybranych do II etapu zostaną podane 22 września. Ogłoszenie zwycięzcy planowane jest na początek grudnia 2021 roku. Więcej informacji na stronie https://sirius-veb-competition.com.

Konkurs na projekt osiedla TBS w Katowicach SARP Katowice zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zrównoważonego osiedla TBS w Giszowcu. Składanie wniosków do 9 sierpnia.
Polacy ponownie wśród laureatów prestiżowego konkursu Kaira Looro 2021 Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybrało laureatów tegorocznej edycji konkursu Kaira Looro na projekt Domu Kobiet w gminie Baghere w południowym Senegalu. Honorowe wyróżnienie przypadło Weronice Paczkowskiej, Aleksandrze Kubiak, Marcie Mojsik i Piotrowi Gajdakowi. Aż cztery zespoły z Polski znalazły się też w ścisłym finale konkursu!
Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie Władze Mariupolu ogłosiły właśnie dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania nabrzeży w centrum miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca!
Biblioteka dla uchodźców: edukacja dla lepszej przyszłości Yaroslav Panasevych, Alexanrda Polets i Anastasiya Skvarniuk z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu Tiny Library 2021.
DtEA 2021 – wyniki konkursu Design that Educates Awards Rozstrzygnięto trzecią edycję międzynarodowego konkursu Design that Educates Awards. Obok realizacji z całego świata znalazły się też dwa projekty z Polski!
Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach Władze m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na projekt osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie nowej zabudowy oferującej ok. 300 mieszkań. Składanie wniosków do 16 lipca.