Architektura MuratorKonkursyMuzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu

Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu

Warszawska pracownia WXCA we współpracy z nowojorskim biurem Ralph Appelbaum Associates zwyciężyła w konkursie na projekt Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Na potrzeby nowo utworzonej placówki przeznaczono zabytkowy Pałac Lubomirskich.

Muzeum Ziem Wschodnich w Lublinie – wyniki konkursu
Lublin: alternatywne opowieści o mieście Co wybieramy z bogatego zasobu naszej przeszłości, by opowiadać o mieście? Jakie narracje tworzymy, by dać poczucie przynależności i tożsamości mieszkańcom? Jakie oblicze miasta w ten sposób pokazujemy? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć badacze i animatorzy kultury na seminarium z cyklu Potencjał dziedzictwa.
Rozbudowa Portu Lotniczego Lublin Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Portu Lotniczego Lublin w Świdniku według projektu pracowni ARÉ. Powierzchnia obiektu zwiększy się o prawie 2,2 tys. m2.
startARCHITEKCI: projekty studenckie w CSK w Lublinie W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie studenci Politechniki Lubelskiej przedstawią obronione w 2017 roku na Wydziale Budownictwa i Architektury projekty dyplomowe. Już 14 lutego otwarcie wystawy, której patronem jest Architektura-murator.
Pierwszy w Polsce zielony budżet obywatelski! W Lublinie budżet obywatelski cieszy się dużą popularnością, nic więc dziwnego, że do dyspozycji mieszkańców władze miasta oddały ostatnio kolejne fundusze, tym razem wyłącznie na projekty związane z zielenią. Jedną z koncepcji wybranych do realizacji w pierwszej edycji jest park kieszonkowy na Starym Mieście.
Pierwsze w Polsce: linearne osiedle w Lublinie Lubelskie osiedle Słowackiego to pierwsza w Polsce realizacja humanistycznej wizji zespołu mieszkaniowego opartego o stworzoną przez Oskara Hansena ideę Linearnego Systemu Ciągłego.
Budynek mieszkalny w Lublinie Przy al. Warszawskiej 96, w bliskim sąsiedztwie Muzeum Wsi Lubelskiej i ogrodu botanicznego, stanie budynek z tzw. mikroapartamentami. Za jego projekt odpowiada JPA – Jabłoński Pracownia Architektoniczna.