Architektura MuratorKonkursyPiękny Wrocław 2020

Piękny Wrocław 2020

Trwa nabór zgłoszeń do 30., jubileuszowej edycji konkursu Piękny Wrocław na najlepsze realizacje minionego roku. Nadsyłanie propozycji do 29 lutego.

Piękny Wrocław 2020

Piękny Wrocław to cykliczny konkurs organizowany przez prezydenta miasta przy współudziale Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Celem tej inicjatywy jest promowanie najlepszych przykładów architektury stolicy Dolnego Śląska i raz w roku uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych w tej dziedzinie. Wyboru laureatów dokonuje kapituła, w której skład wchodzą: Architekt Miasta, osoba rekomendowana przez prezydenta, dwie osoby rekomendowane przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz przedstawiciel Stowarzyszenie Architektów Polskich i Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.

Piękny Wrocław 2020 - konkursowe kategorie

Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

  • budynek użyteczności publicznej
  • budynek mieszkalny, wielorodzinny
  • budynek mieszkalny, jednorodzinny
  • budynek produkcyjny, przemysłowy
  • obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna

oraz nagroda specjalna dla modernizacji obiektu historycznego.

Piękny Wrocław 2020 - kiedy wręczenie nagród

Wręczenie nagród w konkursie Piękny Wrocław 2020 odbędzie się 2 czerwca w Muzeum Architektury podczas obchodów Święta Wrocławia. Zgłoszenia obiektu może dokonać każdy. Wystarczy wypełnić specjalną kartę i dostarczyć ją osobiście lub pocztą do siedziby Towarzystwa Miłośników Wrocławia przy ul. Odrzańskiej 39/40 bądź też przesłać e-mailem na adres wab@um.wroc.pl, wpisując w temacie: Piękny Wrocław.

Najlepsze realizacje 2019 roku wyłoniły już do tej pory m.in. Poznań i Warszawa, a także Śląsk i Gdynia.