Plac na Glanc 2018 - konkurs na projekt podwórka

i

Autor: Archiwum Architektury Zrewitalizowane w ramach edycji 2016 podwórko przy ul. Powstańców 4. Fot. materiały prasowe

Plac na Glanc 2018 - konkurs na projekt podwórka [WIDEO]

2018-04-11 16:59

Dzięki inicjatywie Plac na Glanc zrewitalizowanych zostało już 7 katowickich podwórek. Teraz czas na kolejne - przestrzeń przy ul. Strzelców Bytomskich 13.

Plac na Glanc to organizowana od 2013 roku inicjatywa, której misją jest rewitalizacja zaniedbanych podwórek w Katowicach. Proces zmiany przestrzeni opiera się o społeczną partycypację i czynny udział mieszkańców, którzy w trakcie warsztatów współpracują z architektami i projektantami oraz tworzą z nimi elementy małej architektury, mające znaleźć się na odnowionych placach.

W tegorocznej edycji projekt zwyciężyły 2 podwórka - przy ulicy Pośpiecha 13 i przy ul. Strzelców Bytomskich 13. Za projekt architektoniczny podwórka przy ul. Pośpiecha 13 odpowiadać będą Ewa Labus, Grzegorz Layer i Michał Centkowski, natomiast koncepcja drugiego z nich została objęta konkursem. Warunkiem udziału jest przesłanie organizatorom swojego portfolio do 15 kwietnia. Z nadesłanych portfolio zostanie wybranych pięć zgłoszeń, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu.

Zobacz wideo: Grzegorz Layer o projekcie Plac na Glanc - Innowacje w Architekturze 2017

Wybrane grupy wezmą udział w dwóch turach konsultacji z mieszkańcami (19 kwietnia i 7 maja). Po nich uczestnicy będą mieli dwa tygodnie na opracowanie końcowego projektu, koszt którego powinien zawrzeć się w kwocie 35000 zł. Jury składające się z mieszkańców, organizatorów i partnerów projektu Plac na Glanc wybierze zwycięski projekt, który później zostanie wprowadzony w życie.

Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie konkursu.