Architektura MuratorKonkursyRezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń

Rezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń

Tematem programu rezydencyjnego londyńskiego Design Museum na rok 2018 jest Mieszkanie. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie młodych projektowych talentów.

Rezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń
Uczestnicy programu Designers in Residence; fot. Luke Hayes/serwis prasowy

Program Designers in Residence otwarty jest dla designerów i architektów, którzy będą mogli pracować w specjalnym studio ulokowanym na ostatnim piętrze Design Museum. Corocznie w ramach przedsięwzięcia do Londynu zapraszane są cztery osoby. Otrzymują one stypendium i budżet na realizację stworzonego projektu, mają również wsparcie ekspertów oraz zespołu kuratorskiego muzeum. Efekty pracy rezydentów prezentowane są publiczności, a samemu ich pobytowi towarzyszy program otwartych spotkań i innych wydarzeń.
Zgłoszenia mogą nadsyłać projektanci, którzy ukończyli uczelnię wyższą w ciągu ostatnich pięciu lat i przynajmniej od roku zajmują się profesjonalnie dizajnem lub architekturą (może to być działalność odpłatna lub woluntariat). Osoby te powinny ponadto wykazywać się oryginalnością, która może dotyczyć zarówno innowacyjności technologicznej, jak i samego podejścia do zawodu projektanta - nowych sposobów myślenia, tworzenia i produkcji. Przyszłoroczny temat Mieszkanie (Dwelling) jest rozumiany szeroko – to nie tylko dom, ale także relacja z danym miejscem, np. przestrzenią publiczną czy całym miastem i seria rytuałów, które określają nasze stosunki z innymi.

Termin nadsyłania zgłoszeń 5 lutego 2018

Informacje: https://designmuseum.org/exhibitions/future-exhibitions/call-for-entries-designers-in-residence-2018

Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.