Architektura MuratorKonkursySyria - mieszkalnictwo po wojnie. Międzynarodowy konkurs architektoniczny

Syria - mieszkalnictwo po wojnie. Międzynarodowy konkurs architektoniczny

Celem międzynarodowego, ideowego konkursu dla studentów i młodych architektów jest poszukiwanie innowacyjnych modeli mieszkalnictwa dla powojennej Syrii.

Według danych UNHCR w wyniku konfliktu wojennego w Syrii już ponad 4 mln 300 tys. osób musiało opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania i uciec do Turcji, Libanu, Jordanu, Iraku i Europy. Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie koncepcji rozwiązania kryzysu niedoboru mieszkań, który dotyczyć będzie syryjskich miast po zakończeniu wojny, gdy uchodźcy zdecydują się na powrót do kraju.

Istotnym wymogiem jest stworzenie takich warunków mieszkaniowych, które będą zachętą dla Syryjczyków do powrotu. W związku z tym, że przyszłymi użytkownikami mieszkań będą ludzie, którzy ostatnie miesiące, a nawet lata spędzili w warunkach tymczasowych lub budynkach zaadaptowanych na potrzeby schronisk, projekty powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa i trwałości.

Warunki konkursu nie określają wielkości budynku, ani jego dokładnej lokalizacji na terenie Syrii. Celem jest bowiem pozostawienie jak największej swobody projektowej i uzyskanie koncepcji, która wykroczy poza typowe rozwiązania spotykane w powojennym budownictwie. Wymagane jest jednak podanie schematu najmniejszej (lub kluczowej) jednostki mieszkalnej i zasada organizacji w obrębie większego zespołu.

Terminy:

23 kwietnia 2016 - zakończenie rejestracji
8 maja 2016 - zakończenie przyjmowania prac
16 maja 2016 - 24 czerwca 2015 - ocena prac przez jury
18 lipca 2016 - ogłoszenie wyników konkursu

Nagrody:

I nagroda - 3000 Euro oraz certyfikat
II nagroda - 2000 Euro oraz certyfikat
III nagroda - 1000 Euro oraz certyfikat
wyróżnienia honorowe - 7 wyróżnień i certyfikat
publikacje w internecie dla kolejnych 7 wybranych przez redaktorów oraz 50 projektów z krótkiej listy

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie matterbatter.com

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.