Architektura MuratorKonkursyTile of Spain 2022 – konkurs na najlepsze realizacje z wykorzystaniem hiszpańskiej ceramiki

Tile of Spain 2022 – konkurs na najlepsze realizacje z wykorzystaniem hiszpańskiej ceramiki

Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Płytek Ceramicznych ASCER ogłosiło 21. edycję międzynarodowego konkursu na najlepsze realizacje, w których wykorzystano hiszpańską ceramikę. Pula nagród wynosi 35 000 euro!

Tile of Spain 2022 – konkurs na najlepsze realizacje z wykorzystaniem hiszpańskiej ceramiki
Modernizacja mieszkania w bloku z lat 70. w Madrycie, proj. BURR (Elena Fuertes, Ramón Martínez, Álvaro Mollins y Jorge Sobejano + Ledo Pérez), wyróżnienie w kategorii Architektura wnętrz Tile of Spain 2021; fot. Maru Serrano

Konkurs o nagrody Tile of Spain organizowany jest już po raz dwudziesty pierwszy. Zgłoszenia w kategoriach Architektura i Architektura wnętrz mogą nadsyłać projektanci z całego świata. Jedyny warunek: w realizacjach musieli wykorzystać hiszpańskie płytki ceramiczne na posadzce lub ścianach. Główna nagroda w każdej kategorii wynosi 15 tys. euro.

W jury Tile of Spain Awards, pod przewodnictwem brytyjskiego architekta Erica Parry'ego zasiadają architekci Luis Rojo z hiszpańskiej pracowni Rojo / Fernández-Shaw, José Juan Barba, redaktor naczelny magazynu „Metalocus”, Ángel Pitarch, prezes CTAC oraz projektantka wnętrz Agnès Blanch. Zgłoszenia do 21. edycji Tile of Spain Awards można przesyłać do 28 października poprzez formularz na stronie: www.premiosceramica.com. Wręczenie nagród tradycyjnie odbędzie się podczas targów płytek ceramicznych Cevisama w Walencji.

eVolo Skyscraper 2023: konkurs na wieżowce przyszłości Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce: eVolo Skyscraper competition. Uczestnicy nie mają w zasadzie żadnych ograniczeń. Obiekt powinien jedynie być technicznie możliwy do zrealizowania i przyjazny środowisku. Zgłoszenia do 21 lutego 2023 roku.
Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza 2022: przyjmowanie zgłoszeń Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do 11. edycji konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Po raz kolejny poznamy najciekawsze budynki i przestrzenie publiczne regionu.
Nagroda Jože Plečnika dla Polaków Po raz pierwszy w historii Nagroda Jože Plečnika trafiła do twórców z zagranicy.  Stowarzyszenie Architektów Czeskich postanowiło uhonorować nią w tym roku m.in.  Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka, Ewę Nekandę-Trepkę, Jerzego Ilkosza i Krzysztofa Pawłowskiego.
Konkurs Obiekt Roku w Systemach Aluprof rozstrzygnięty! Grand Prix 2022 dla budynku Neofilologii i Lingwistyki UW Znamy wyniki IV edycji międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Jury wyróżniło 10 realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów. Główna nagroda przypadła nowemu budynkowi Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa pracowni Kuryłowicz & Associates.
European Prize for Urban Public Space 2022: ogłoszono pięciu finalistów Aż 3 projekty z Polski zakwalifikowały się do 25 prac, które reprezentują grono najlepszych realizacji przestrzeni publicznej w Europie. Jury wybrało już 5 finalistów Europejskiej Nagrody Miejskiej Przestrzeni Publicznej 2022. W listopadzie jury wybierze zwycięzcę, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w CCCB.
Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” IV edycja konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wchodzi w kolejną fazę. Do 31 lipca to internauci będą głosować na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.