ULI Hines Student Competition – Europe

i

Autor: materiały prasowe

V edycja konkursu

ULI Hines Student Competition – Europe: międzynarodowy konkurs dla studentów

2024-02-21 14:22

Gdybyście mogli zmienić przeznaczenie dowolnego obszaru miejskiego, poprawić jego wartość społeczno-ekonomiczną i zadbać o zrównoważony rozwój, co byście wybrali?

Rozpoczęła się piąta edycja dorocznego konkursu ULI Hines Student Competition - Europe. Zaproszone są multidyscyplinarne zespoły reprezentujące europejskie uniwersytety, politechniki i szkoły biznesu chcące sprawdzić swoje umiejętności, wiedzę i znajomości rynku nieruchomości w wymagającym zadaniu rewitalizacji obszarów miejskich.

Zgłoszenia można nadsyłać do 1 marca 2024 roku.

Organizowany przez Urban Land Institute (ULI) i firmę Hines konkurs, po raz piąty oferuje studentom możliwość rozwiązywania złożonych zagadnień z zakresu odpowiedzialnego użytkowania gruntów. Pracując w czteroosobowych zespołach, uczestnicy będą podejmować się zadań, które sprawdzą ich zrozumienie podstawowych elementów finansowania, planowania i projektowania nieruchomości, a także kwestii społecznych i środowiskowych.

Aby wziąć udział w pierwszym etapie, zespoły muszą przesłać proste zgłoszenie wideo, przedstawiające każdego uczestnika, które skoncentruje się również na ulubionej miejskiej inwestycji lub miejscu. Zgłoszenia należy składać w języku angielskim, za pośrednictwem strony internetowej ULI wraz z CV każdego członka zespołu. Zostaną one zweryfikowane przez ULI, Hines i innych doświadczonych ekspertów z branży.

Finał odbędzie się 15 kwietnia w nowej europejskiej siedzibie Hines - "Grainhouse" w Londynie. Zespoły będą pracować nad praktycznym studium przypadku, po czym zaprezentują swoje rozwiązania jury złożonemu z liderów branży, a zwycięski zespół zostanie ogłoszony tego samego dnia. Temat studium tegorocznej edycji zostanie ujawniony w dniu finału. Wyzwania poprzednich edycji konkursu dotyczyły projektu mieszkań socjalnych w Berlinie, przebudowy dawnej fabryki mleczarskiej w Madrycie oraz wizji przyszłego miejsca pracy w Amsterdamie.

Dla finalistów przewidziana bezpłatna podróż i zakwaterowanie w celu wzięcia udziału w finałowym etapie konkursu oraz roczne członkostwo w ULI, które zapewni dostęp do treści badawczych, wydarzeń, webinariów, programów edukacyjnych i mentorskich, dzielenia się wiedzą oraz kontaktów z globalną siecią profesjonalistów z branży nieruchomości i użytkowania gruntów. Ponadto każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma szybką ścieżkę do programu stażowego Hines, wycieczkę z przewodnikiem po istniejącym projekcie deweloperskim, udział w spotkaniach projektowych w europejskiej siedzibie Hines w Londynie, bezpłatny dostęp do uczestnictwa w programach ULI, w zależności od lokalizacji i zainteresowań oraz bezpłatny wstęp na flagową doroczną konferencję ULI Europe 2024, która odbędzie się w czerwcu w Mediolanie. 

"Ta inicjatywa nadal zapewnia wysokiej jakości platformę dla osób rozpoczynających pracę w branży, aby rozwijać swoją wiedzę w zakresie nieruchomości i zapewnia studentom trampolinę do rozwoju kariery. Jesteśmy podekscytowani tegorocznym formatem w naszej nowej europejskiej siedzibie w Grainhouse i spodziewamy się kolejnego inspirującego finału, gdy zespoły będą formułować kreatywne rozwiązania rzeczywistych wyzwań związanych z rozwojem miast" – podkreślił Lars Huber, dyrektor generalny Hines Europe.

 ULI Hines Student Competition – Europe

i

Autor: materiały prasowe

W ciągu ostatnich czterech lat do udziału w konkursie zgłosiło się 65 zespołów składających się z około 250 studentów reprezentujących uczelnie z całej Europy. Wśród poprzednich zwycięzców znalazły się takie uczelnie jak University of Manchester (Wielka Brytania), ESSEC Business School (Francja), The London Business School (Wielka Brytania) i Politecnico di Milano (Włochy).

Lisette van Doorn, CEO ULI Europe, powiedziała: "Konkurs koncentruje się na ważnej nowej generacji talentów w branży nieruchomości, aby zachęcić do większej różnorodności w branży i podkreślić znaczenie współpracy między różnymi zawodami oraz sektorem publicznym i prywatnym w znajdowaniu innowacyjnych rozwiązań dla niektórych z głównych wyzwań, przed którymi stoją nasze społeczeństwa. Odzwierciedla to wiele priorytetów Urban Land Institute, a w szczególności to, że wszyscy musimy współpracować, aby mieć wpływ na społeczności na całym świecie, dzieląc się wiedzą i najlepszymi praktykami. Jesteśmy dumni z kontynuacji współpracy z firmą Hines i cieszymy się z otwarcia zgłoszeń do piątego dorocznego konkursu. Spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony studentów uniwersytetów, politechnik i szkół biznesu. Konkurs jest coroczną atrakcją, zapewniając bardzo wymagające, ale przyjemne doświadczenie dla wszystkich uczestników, w tym studentów, mentorów i członków jury, co zapewnia wiele imponujących, wysoce kreatywnych rozwiązań postawionego zadania".

Więcej informacji na stronie www.europe.uli.org/StudentCompetition24

2k