Konkurs fotograficzny kadry modernizmu

i

Autor: Archiwum Architektury

Wrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu"

2014-06-30 13:53

Tematem przewodnim czwartej edycji konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" jest "Miasto w ruchu". Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014

To już czwarta edycja konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, który odbywa się pod hasłem "Miasto w ruchu". Przedmiotem konkursu jest fotografia zdarzenia, pojedynczego obiektu, grupy obiektów, przestrzeni bądź założenia urbanistycznego, obrazująca różne interpretacje hasła konkursowego.

Prace powinny podejmować temat ruchu nie tylko jako elementu komunikacji. Mogą odnosić się do niego w sposób metaforyczny, starając się uchwycić upływający czas, który odciska swoje piętno w krajobrazie miasta. Organizatorzy konkursu zachęcają do przyjrzenia się nie tylko przemianom zachodzącym we Wrocławiu, lecz również w innych dolnośląskich miastach i miejscowościach.

Nagrody w konkursie fotograficznym "Kadry modernizmu":

I miejsce 3000 PLN oraz nagroda książkowa Leksykon zieleni Wrocławia (praca zbiorowa, red. naukowa: Iwona Bińkowska, Elżbieta Szopińska)II miejsce 1000 PLN oraz nagroda książkowa: Hala Stulecia i Tereny Wystawowe we Wrocławiu - dzieło Maksa Berga (Jerzy Ilkosz) III miejsce 500 PLN oraz nagroda książkowa: Wrocław tkwi w szczegółach (fotografie - Stanisław Klimek, tekst - Beata Maciejewska)

Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014 r. do godz. 16.00.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Wrocławskiego Oddziału SARP