Architektura MuratorKonkursyZostań małym DESIGNEREM

Zostań małym DESIGNEREM

Rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia dzieci oraz kształtowanie wrażliwości najmłodszych na estetyczne i praktyczne walory przedmiotów codziennego użytku to cele konkursu.

fotka z /zdjecia/maly_designer_modul_poziom_01.jpg

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku do 12 lat, a polega na stworzeniu dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej źródło wody w domu: kran, prysznic… Gotowe prace w formie elektronicznej (zdjęcie/skan lub plik) należy przesyłać za pomocą formularza konkursowego zamieszczonego na portalu domplusdom.pl

Konkurs potrwa od 1 marca do 30 kwietnia 2011. Nadsyłane prace będą publikowane w portalu domplusdom.pl i poddane ocenie internautów.
O wyborze zwycięzców zadecyduje jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów, patronów medialnych oraz projektanci. Prace młodych designerów będą oceniane pod względem oryginalności, kreatywności i jak najlepszego odzwierciedlenia idei konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone oficjalnie 1 czerwca 2011 na domplusdom.pl. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają stypendia ufundowane przez firmę KLUDI w wysokości 3000, 2000 i 1000 zł oraz spersonalizowane pufy miuki for KLUDI: wykonane w wybranym kolorze i ozdobione imieniem zwycięzcy.
Laureaci wyróżnień otrzymają pufy miuki for KLUDI, krzesło Panton Junior i wieszak Hang it All firmy Vitra, zestawy klocków LEGO. Internauci odwiedzający portal domplusdom.pl co tydzień będą wybierać swoją ulubioną pracę - jej autor otrzyma książkę D.E.S.I.G.N autorstwa Ewy Solarz. Dodatkowo, autor pracy, która zdobędzie w głosowaniu internautów podczas trwania konkursu najwięcej „Lubię to”, otrzyma również puf miuki for KLUDI.

Kontynuację zabaw w małego designera umożliwi także specjalny gadżet kreatywny zaprojektowany na potrzeby konkursu „Zostań małym DESIGNEREM” przez studio AZE Design. Zestaw kartonowych modułów o różnych kształtach, umożliwiający tworzenie zaskakujących konstrukcji otrzymają wszyscy autorzy zgłoszonych do konkursu prac.

Inauguracją konkursu będą warsztaty kreatywne dla dzieci, które odbędą się w warszawskiej Zachęcie w pierwszy weekend marca 2011 roku. Poprowadzi je Ewa Solarz, dziennikarka i współtwórczyni portalu domplusdom.pl, autorka popularnej książki dla dzieci „D.E.S.I.G.N.”, przybliżającej najmłodszym tajniki pracy projektanta i powstawania przedmiotów. Mali designerzy dowiedzą się w czasie tych warsztatów o niezwykłych i dziwnych projektach kranów, a także o roli prototypu i szkicu oraz spróbują stworzyć własne projekty kranów: narysowane, ulepione z plasteliny czy ułożone z klocków.

Szczegółowy regulamin na stronie www.domplusdom.pl

Organizatorzy: renomowany producent armatury łazienkowej i kuchennej, firma KLUDI oraz portal wnętrzarski domplusdom.pl.
Partnerami konkursu są: Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, wydawnictwo Dwie Siostry, AZE Design, Iggesund- szwedzki producent kartonu, LEGO, Vitra
Patronat medialny: "Architektura-murator"

fotka z /zdjecia/maly_designer_modul_poziom.jpg
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.
Eames: architekt i malarka. Pokaz filmu o ikonach amerykańskiego designu Dokument opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów – jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Film przedstawia ich życie prywatne oraz najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu i początków ery komputerowej.