Architektura MuratorMłodzi do ŁodziAktualnościMłodzi do Łodzi 2008 – jak wyglądało spotkanie zorganizowane przez miesięcznik „Architektura-murator” pięć lat temu?

Młodzi do Łodzi 2008 – jak wyglądało spotkanie zorganizowane przez miesięcznik „Architektura-murator” pięć lat temu?

Jak wygladały ogólnopolskie konfrontacje młodych architektów Młodzi do Łodzi w 2008 roku? Zobacz program spotkania i zdjęcia uczestników

Młodzi do Łodzi 2008: program
Młodzi do Łodzi 2008: program


Młodzi do Łodzi ogólnopolskie konfrontacje młodych architektów: Łódź 30 i 31 maja 2008, Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne Instytutu Europejskiego

PROGRAM


piątek 30 maja 2008

12.15                 oficjalne otwarcie – pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi Włodzimierz Tomaszewski, dyrektor Wydziału Architektury i  Urbanistyki Marek Lisiak, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” Ewa P. Porębska
12.30                 wykład I z cyklu Jak to się stało, że mi się udało? Refleksje uczestnika Młodzi do Łodzi 2003: Robert Konieczny (KWK Promes)
12. 45 - 15.45  panel dyskusyjny: globalizacja i lokalność – tożsamość polskiej architektury w globalnej rzeczywistości, polscy architekci na światowym rynku, światowe wzorce
                           prowadzenie: Grzegorz Piątek, Rafał Szpilkowski, Michał Wiśniewski
17.15                 wykład II z cyklu Jak to się stało, że mi się udało? Refleksje uczestnika Młodzi do Łodzi 2003: Łukasz Zagała i Przemo Łukasik (medusagroup)
17.30 –20.30   panel dyskusyjny: mobilność i komunikacja; techniki multimedialne jako elementy komunikacji zawodowej i ich wpływ na projekty oraz sposób myślenia polskich architektów; komunikacja, autopromocja, praca na odległość
                           prowadzenie: Małgorzata Makowska, Michał Stangel, Magdalena Paryna
20.30                 wernisaż – oficjalne otwarcie wystawy prac uczestników


sobota 31 maja 2008


10.30                  wykład III z cyklu Jak to się stało, że mi się udało?
                            Refleksje uczestnika Młodzi do Łodzi 2003: Tomasz Konior (Konior Studio)
10.45 – 13.45   technologie, materiały, narzędzia: surfowanie po architekturze a realia zawodu, tendencje w rozwoju narzędzi projektowych i rozwiązań technologicznych
                            prowadzenie: Małgorzata Kijak-Olechnicka,  Dorota Sibińska, Grzegorz Pęczek
13.45                  podsumowanie konferencji: Magdalena Paryna i Katarzyna Trojanek
14.00                  oficjalne zamknięcie spotkania Młodzi do Łodzi

Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.