Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu

i

Autor: Archiwum Architektury W posadzki balkonów zostaną wbudowane specjalne donice z systemem nawadniania, co pozwoli na posadzenie w nich odpowiednio dobranych traw, krzewów i miniaturowych drzew.

Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu

2018-11-30 14:52

Na Sołaczu rozpoczęła się budowa obiektu, który wyróżniać będą balkony obsadzone 6 tys. roślin. Za jego projekt odpowiada biuro Ultra Architects.

Poznański Sołacz należy dziś do najbardziej pożądanych adresów w mieście. Willowa dzielnica, położona w malowniczej dolinie Bogdanki, przyciąga m.in. dwoma dużymi parkami: Sołackim i Wodziczki. Tu, przy ul. Drzymały, powstaje obecnie sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny, którego tarasy zostaną obsadzone sześcioma tysiącami specjalnie dobranych gatunków roślin. Ich różnorodna wysokość i wybarwienie sprawią, że wraz ze zmieniającymi się porami roku, także budynek zmieni swój charakter, stając się żywą częścią sołackiego krajobrazu – informuje inwestor, firma Ebest. Rośliny zostaną posadzone w specjalnych pojemnikach o głębokości 60 cm, które wyposażone będą w system nawadniająco-odwadniający oraz odpowiednią izolację chroniącą przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Apartamentowiec Drzymały 27 w Poznaniu

i

Autor: Archiwum Architektury W osłonie akustycznej urządzeń technicznych na dachu architekci przewidzieli budki lęgowe dla ptaków. Podobne rozwiązanie zastosowali wcześniej w projekcie lamp przy budynku Za Bramką.

Działka nie ma podłączenia do kanalizacji deszczowej, dlatego postanowiliśmy zaprojektować budynek, który jak najwięcej wód opadowych zatrzyma w sobie – tłumaczą ideę architekci. Dodają, że według założeń, dwa-trzy razy w roku pielęgnacją zieleni zajmie się profesjonalna firma ogrodnicza, dysponująca samochodem z podnośnikiem koszowym, by prace prowadzić z zewnątrz. Największy wpływ na estetykę obiektu miał budynek, który widzimy z okien naszej pracowni – Collegium Altum projektu zespołu Sternal, Milewski, Skupniewicz. Tak jak tam, tak i u nas pasy międzykondygnacyjne, które owijają też balkony, zostały zaprojektowane z blachy trapezowej, natomiast ściany obłożone będą blacha cięto-ciągnioną – wyjaśniają. W apartamentowcu znajdzie się jedynie 15 mieszkań o wielkości od 49 do 120 m2.

Zakończenie realizacji: 2019