Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Topiel N° 18 na warszawskim Powiślu

Apartamentowiec Topiel N° 18 na warszawskim Powiślu

Na warszawskim Powiślu powstaje nowy budynek mieszkalny. Za projekt obiektu odpowiada pracownia WWAA.

Apartamentowiec Topiel na warszawskim Powiślu
Architekci starali się odnieść do modernistycznej zabudowy okolicy, dlatego zaproponowali zaokrąglone narożniki i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W budynku zaplanowano 44 apartamenty, w tym sześciopokojowe, o powierzchni 170 m2

Obiekt stanie przy skrzyżowaniu ulicy Topiel z Leszczyńską. Znajdą się w nim 44 apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej 4,9 tys. m2. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano wspólny salon i salę fitness, a przy lokalach na ostatnich kondygnacjach – użytkowe tarasy. Architekci zaproponowali wysokiej jakości materiały, jak prefabrykaty ze szlifowanego i frezowanego betonu czy detale ze stopu szlachetnej stali. Projektując rozkłady apartamentów, postawiłem na różnorodność przestrzeni i możliwość swobody w jej aranżacji. Każde z mieszkań ma coś, co je wyróżnia od innych. Stworzyliśmy też specjalne miejsce z zielenią, która pojawia się na dachu i wyższych kondygnacjach – tłumaczy Marcin Mostafa. Inwestorem obiektu jest Marvipol Development.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Warszawski Szpital dla Dzieci Od dzisiaj mijam Pałac Staszica, nie patrzę na Kopernika, kłaniam się za to przed autorami szpitala dziecięcego – tymi sprzed lat i tymi, którzy przenieśli ich dzieło w XXI wiek. O wieloaspektowej realizacji biura Chmielewski Skała Architekci pisze Marlena Happach.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2021 – zgłoś realizację lub wydarzenie! Od 22 lutego do 8 marca można przesyłać zgłoszenia do 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Podpowiadamy, jakie realizacje ukończono i jakie wydarzenie architektoniczne miały miejsce w stolicy w 2020 roku.
Fabryki Pragi. Przewodnik dobrych praktyk Warszawska Praga od zawsze słynęła z wysokiej przestępczości, ale teraz również - jako dawna dzielnica rzemiosła i przemysłu - słynie ze swoich zabytkowych fabryk. Które z nich nadal działają, które dostały drugą szansę od losu, a których już nie ma lub wkrótce znikną? W jaki sposób odnawiać obiekty pofabryczne, co ratować, a co zastępować nowymi rozwiązaniami? Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych. Fabryki prawego brzegu.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – wyniki konkursu Po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło laureatów. Grand Prix przypadło niewielkiemu żłobkowi w Wesołej autorstwa xystudio. To realizacja wyznaczająca nowe standardy w projektowaniu placówek dla dzieci – mówi architekt miasta Marlena Happach.
Bliżej Wisły: Krzysztof Mycielski o Elektrowni Powiśle Projektanci zadbali, aby czytelna była tu każda epoka minionego stulecia, która odcisnęła piętno na architekturze zabytku oraz by nowe budynki stylistycznie tkwiły we współczesności. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Krzysztof Mycielski.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.