Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Topiel N° 18 na warszawskim Powiślu

Apartamentowiec Topiel N° 18 na warszawskim Powiślu

Na warszawskim Powiślu powstaje nowy budynek mieszkalny. Za projekt obiektu odpowiada pracownia WWAA.

Apartamentowiec Topiel na warszawskim Powiślu
Architekci starali się odnieść do modernistycznej zabudowy okolicy, dlatego zaproponowali zaokrąglone narożniki i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W budynku zaplanowano 44 apartamenty, w tym sześciopokojowe, o powierzchni 170 m2

Obiekt stanie przy skrzyżowaniu ulicy Topiel z Leszczyńską. Znajdą się w nim 44 apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej 4,9 tys. m2. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano wspólny salon i salę fitness, a przy lokalach na ostatnich kondygnacjach – użytkowe tarasy. Architekci zaproponowali wysokiej jakości materiały, jak prefabrykaty ze szlifowanego i frezowanego betonu czy detale ze stopu szlachetnej stali. Projektując rozkłady apartamentów, postawiłem na różnorodność przestrzeni i możliwość swobody w jej aranżacji. Każde z mieszkań ma coś, co je wyróżnia od innych. Stworzyliśmy też specjalne miejsce z zielenią, która pojawia się na dachu i wyższych kondygnacjach – tłumaczy Marcin Mostafa. Inwestorem obiektu jest Marvipol Development.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Dzielnicowy patriotyzm po warszawsku Dzielnicowy patriotyzm - taki tytuł nosi nowy cykl spotkań on-line Muzeum Powstania Warszawskiego. Po stołecznych osiedlach mieszkaniowych oprowadza architekt i varsavianista Grzegorz Mika.