Architektura MuratorProjektyApartamentowiec Topiel N° 18 na warszawskim Powiślu

Apartamentowiec Topiel N° 18 na warszawskim Powiślu

Na warszawskim Powiślu powstaje nowy budynek mieszkalny. Za projekt obiektu odpowiada pracownia WWAA.

Apartamentowiec Topiel na warszawskim Powiślu
Architekci starali się odnieść do modernistycznej zabudowy okolicy, dlatego zaproponowali zaokrąglone narożniki i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W budynku zaplanowano 44 apartamenty, w tym sześciopokojowe, o powierzchni 170 m2

Obiekt stanie przy skrzyżowaniu ulicy Topiel z Leszczyńską. Znajdą się w nim 44 apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej 4,9 tys. m2. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano wspólny salon i salę fitness, a przy lokalach na ostatnich kondygnacjach – użytkowe tarasy. Architekci zaproponowali wysokiej jakości materiały, jak prefabrykaty ze szlifowanego i frezowanego betonu czy detale ze stopu szlachetnej stali. Projektując rozkłady apartamentów, postawiłem na różnorodność przestrzeni i możliwość swobody w jej aranżacji. Każde z mieszkań ma coś, co je wyróżnia od innych. Stworzyliśmy też specjalne miejsce z zielenią, która pojawia się na dachu i wyższych kondygnacjach – tłumaczy Marcin Mostafa. Inwestorem obiektu jest Marvipol Development.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Jaka Warszawa – dziś i jutro? Rozmowa z Marleną Happach Pojawia się potrzeba takiego planowania, które uczyni miasto odpornym na różne wyzwania i tempo zmian – mówi Marlena Happach, Architektka Miasta, Dyrektorka Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. O dzisiejszych wyzwaniach dla miasta i o jego wizji na kolejne dziesięciolecia rozmawiamy, w momencie gdy trwają prace nad nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.
Fabryka Norblina / Warszawa Przenikające się bryły starej i nowej zabudowy tworzą tajemniczy labirynt, odzwierciedlający plan dawnych przejazdów i placów między historycznymi budynkami fabrycznymi. O nowej realizacji biura PRC Architekci pisze Agnieszka Kalinowska-Sołtys.
Jak dziś badać Warszawę? Tendencje i plany na przyszłość Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW oraz Pracownia Studiów Miejskich Instytutu Kultury Polskiej zapraszają na Mityng warszawski 2021. W trzydniowym spotkaniu poświęconym tendencjom w badaniach varsavianistycznych udział wezmą m.in. Ewa Kuryłowicz, Ewa P. Porębska, prof. Roch Sulima, Sylwia Chutnik, Anna Cymer, Grzegorz Piątek i Joanna Rajkowska.
Apartamenty na wynajem przy Św. Barbary w Warszawie: modernizacja kamienic według Grupy 5 Dwie kamienice stanowiące część modernistycznego zespołu dawnego Urzędu Telekomunikacyjnego zostaną zaadaptowane na apartamentowiec z mieszkaniami na wynajem. Projekt przebudowy opracowało biuro Grupa 5 Architekci.
Warszawa z nowymi zasadami współpracy z deweloperami Od teraz deweloperzy budujący osiedla, biurowce czy sklepy w Warszawie będą partycypować finansowo w przebudowie układu drogowego wokół swojej inwestycji adekwatnie to tego, jaki wpływ będzie ona miała na funkcjonowanie miasta. Nowe reguły przestaną też promować dojazdy do centrum samochodem.
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.