Projekt zielonej kładki zawieszonej na wysokości 3 piętra w studni gliwickiej kamienicy powstał w pracowni Zalewski Architecture Group. Porośnięta trawą, kręta ścieżka to pomysł na ożywienie cienistego podwórka oraz zapewnienie pracownikom biur odrobiny zieleni.
Są takie pomysły, które powstają z potrzeby chwili. Taki jest właśnie balkon Walk-on. Kolejny upalny dzień lata spędzony w biurze i marzenie "gdyby tylko można było wyjść na spacer", stał się inspiracją do stworzenia projektu zawieszonej w powietrzu ścieżki. To także jeden z pomysłów na zmianę smutnego podwórka - studni, na które codziennie patrzymy z okien na 3 piętrze, na nadanie mu nieco magii. (...) Sposób montażu narzucał się sam. Podpory - ściany kamienic - mieliśmy ze wszystkich stron, wystarczyło tylko ich dosięgnąć. Zacienienie sąsiadów ograniczyliśmy sięgając do samej idei ścieżki - która oprócz tego, że kręta jest przede wszystkim wąska.
Ścieżkę o szerokości zaledwie 18 cm postanowiono wypełnić ziemią i obsiać trawą. Od spodu jej krawędzie rozmywają się dzięki zastosowaniu wygiętej w łuk, polerowanej blachy, która odbija obraz otoczenia.
Choć wizualizacje sprawiają niezwykle realistyczne i efektowne wrażenie, rezliacja ścieżki wydaje się mało prawdopodobna. Projekt należy raczej do sfery architektonicznej utopii, niż stanowi realistyczną wizję rewitalizacji podwórka.